Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Koronawirus. 8 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [26.03.2020]

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. [godz. 20:30] Mamy 8 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. Wcześniej informowaliśmy o dodatkowych dwóch przypadkach. Łącznie to już 53 osoby.

Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego poinformowała o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS CoV2. Jest to 1 osoba z powiatu rzeszowskiego (młody mężczyzna), 6 osób z powiatu tarnobrzeskiego (trzy młode kobiety, dziecko oraz dwóch młodych mężczyzn) oraz jedna osoba z powiatu strzyżowskiego (młody mężczyzna). Wszystkie te osoby objętą są ścisłą kwarantanną.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7908 osób,  a 10064  poddane jest  kwarantannie.  Aktualnie hospitalizowanych jest  87 osób.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1598  testów.

Dwie osoby z naszego województwa zakażone koronawirusem wyzdrowiały. Chodzi o kobietę i mężczyznę, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 53 przypadki zakażenia koronawirusem.

W Polsce liczba zakażeń na chwilę obecną wynosi 1221 przypadków. 16 osób zmarło.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Remont na DK 19 w Babicy. Utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Do 15 listopada 2022 r. potrwa naprawa nawierzchni drogi krajowej nr 19 w Babicy. 

Podkarpacie

Ciało mężczyzny w Wisłoce. Policja ustala jego tożsamość

PODKARPACIE. Ciało zauważył w niedzielę rano pracownik Wód Polskich.

Podkarpacie

Podsumowanie "Trzeźwego weekendu" na Podkarpaciu. Skontrolowano ponad 15 tys. kierowców

PODKARPACIE. 21 kierowców odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

22-latek uszkodził fontannę multimedialną. Odpowie przed sądem

PODKARPACIE. 22-letni mieszkaniec Jarosławia odpowie przed sądem za uszkodzenie fontanny multimedialnej znajdującej się na jarosławskim rynku.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. strzyżowskim. Nie żyje 29-letni kierowca bmw

PODKARPACIE. 29-letni kierowca bmw zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Rusza zintegrowany bilet "Pociąg + autobus"

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jest to bilet miesięczny imienny, uprawniający do przejazdów pociągami POLREGIO oraz autobusami komunikacji miejskiej ZTM w Rzeszowie.

Podkarpacie

Koń spacerował po drodze wojewódzkiej w Humniskach. Interweniowała policja

PODKARPACIE. Mundurowym udało się ustalić włąściciela konia, który odebrał zwierzę i zaprowadził do zagrody.

Podkarpacie

Dachowanie skody w Dobieszynie. Kierowca miał ponad 2,5 promila

PODKARPACIE. Kierowca nie odniósł większych obrażeń i oddalił się z miejsca zdarzenia. Chwilę później zatrzymali go policjanci.  

Reklama