Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Koronawirus. Dziś na Podkarpaciu więcej wyzdrowień, niż zakażeń [23.09.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Jak informuje WSSE w Rzeszowie, w dniu dzisiejszym w województwie podkarpackim odnotowano więcej wyzdrowień, niż zakażeń. Są 2 nowe ofiary śmiertelne.

W porannym komunikacie potwierdzono 24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim: 10 osób w powiecie dębickim, 5 osób w Rzeszowie, po 2 osoby w powiatach: rzeszowskim i strzyżowskim oraz po 1 osobie w powiatach:  jasielskim, krośnieńskim, łańcuckim, mieleckim i ropczycko-sędziszowskim.

Kolejne 31 osób, które wyzdrowiały to mieszkańcy 11 powiatów województwa.

W dniach 18-20 września br. zmarło 2 mieszkańców województwa podkarpackiego (kobieta z powiatu dębickiego oraz mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego).
Reklama
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono do tej pory 3 344 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 598 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 117 zgonów.

Do tej pory w laboratorium WSSE w Rzeszowie i w innych laboratoriach przebadano ogółem 82 572 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Obecnie na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 5 osób, 3 650 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 447 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 182 osoby.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Miał ponad 3 promile i pływał rowerkiem wodnym. W pewnym momencie mężczyzna wskoczył do wody

TARNOBRZEG. Mężczyźni zostali usunięci z kąpieliska i ukarani mandatami.   

Podkarpacie

Utrudnienia na pasie jezdni w kierunku przejścia granicznego

PODKARPACIE. Ruch pojazdów na drodze krajowej nr 84 odbywa się wahadłowo.

Podkarpacie

Na odcinku przyszłej drogi S19 trwają prace geologiczne

PODKARPACIE. Obecnie badania geologiczne prowadzone są już na wszystkich odcinkach S19 od Babicy do Barwinka.

Podkarpacie

Najpierw wszedł przez balkon. Kiedy wtargnął do sypialni zadał kilka ciosów nożem

PODKARPACIE. Napastnik może odpowiadać za popełnione czyny jak dorosły.

Podkarpacie

163 mln zł na budowę, przebudowę i remonty dróg. 26 lipca ruszył nabór wniosków

PODKARPACIE. Termin składania wniosków mija po 26 sierpnia 2019 r.

Podkarpacie

Pijany kierowca quada potrącił matkę z 14-miesięcznym synem

TARNOBRZEG. Pokrzywdzona oraz jej 14-miesięczny synek trafili do szpitala.

Podkarpacie

Granty dla organizacji zachęcających seniorów do aktywności

RZESZÓW. 20000 zł – tyle wynosi pula nagród w tegorocznej edycji konkursu.

Reklama