Rzeszów - Poniedziałek, 16.03.2026
Reklama

Koronawirus. Dziś na Podkarpaciu więcej wyzdrowień, niż zakażeń [23.09.2020]

Dodano: 23.09.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Jak informuje WSSE w Rzeszowie, w dniu dzisiejszym w województwie podkarpackim odnotowano więcej wyzdrowień, niż zakażeń. Są 2 nowe ofiary śmiertelne.

W porannym komunikacie potwierdzono 24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim: 10 osób w powiecie dębickim, 5 osób w Rzeszowie, po 2 osoby w powiatach: rzeszowskim i strzyżowskim oraz po 1 osobie w powiatach:  jasielskim, krośnieńskim, łańcuckim, mieleckim i ropczycko-sędziszowskim.

Kolejne 31 osób, które wyzdrowiały to mieszkańcy 11 powiatów województwa.

W dniach 18-20 września br. zmarło 2 mieszkańców województwa podkarpackiego (kobieta z powiatu dębickiego oraz mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego).
Reklama
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono do tej pory 3 344 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 598 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 117 zgonów.

Do tej pory w laboratorium WSSE w Rzeszowie i w innych laboratoriach przebadano ogółem 82 572 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Obecnie na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 5 osób, 3 650 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 447 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 182 osoby.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Przeworsku. Nie żyje 73-letni pieszy

PODKARPACIE. 73-letni mężczyzna, podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, został śmiertelnie potrącony przez kierującego seatem. Policja ustala szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Jeszcze więcej gondoli i atrakcji w ośrodku PKL Solina

PODKARPACIE. W ośrodku turystycznym Grupy PKL w Solinie zamontowane zostały dodatkowe gondole. Latem do dyspozycji turystów będzie ich aż 34, co wpłynie na lepszy komfort podróżujących oraz krótszy czas oczekiwania na tę...

Podkarpacie

22-latek uderzył skodą w drzewo. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. 22-letni kierowca skody stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna odniósł ciężkie obrażenia i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala.

Podkarpacie

Paralotnia runęła na ziemię. Nie żyje 44-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Knapy w powiecie tarnobrzeskim. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Leżajska. Nie żyją 2 osoby

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Więcej policjantów na podkarpackich drogach w majowy weekend

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania pod hasłem "Majowy weekend 2023". Akcja potrwa do czwartku, 4 maja.

Podkarpacie

6-latek wjechał rowerem prosto pod samochód

PODKARPACIE. 6-letni chłopiec jadący  na rowerze został potrącony przez samochód. Mały cyklista trafił do szpitala w Rzeszowie.

Reklama