Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Koronawirus. Kolejny rekord zakażeń i zgonów na Podkarpaciu [18.03.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach i zgonach na Podkarpaciu.

W porannym raporcie potwierdzono 1449 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim – to najwyższa dobowa liczba zakażeń odnotowana w tym roku. Najwięcej nowych przypadków potwierdzono w Rzeszowie (263) oraz w powiatach: jarosławskim (118) i rzeszowskim (115).

Potwierdzono również najwyższą liczbę zgonów od początku 2021 roku. Zmarło 39 mieszkańców województwa; z których 35 miało choroby współistniejące.

Wyzdrowiało kolejne 542 osób. Aktualna liczba osób na kwarantannie to 21026. Wykonano 4963 testów, w tym 2051 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa dostępnych jest 2134 łóżka dla pacjentów chorych na Covid-19, z których zajętych jest 1682 łóżka. Dla najciężej chorych przygotowanych jest 221 respiratorów, z których 185jest obecnie zajętych.
Reklama
Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 17
brzozowski 43
dębicki 70
jarosławski 118
jasielski 46
kolbuszowski 34
krośnieński 68
leżajski 25
lubaczowski 24
łańcucki 80
mielecki 89
niżański 46
przemyski 24
przeworski 58
ropczycko-sędziszowski 6
rzeszowski 115
sanocki 81
stalowowolski 27
strzyżowski 45
tarnobrzeski 46
leski 12
Krosno 38
Przemyśl 12
Rzeszów 263
Tarnobrzeg 62


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. Ponad 280 interwencji strażaków

PODKARPACIE. 282 razy interweniowali w niedzielę podkarpaccy strażacy po burzach jakie przeszły nad naszym regionem. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

4-latek wypadł z okna na pierwszym piętrze. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala

PODKARPACIE. 4-letni chłopiec wypadł z mieszkania na pierwszym piętrze. Ranne dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [16.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

93-latek na skuterze zderzył się z ciężarówką - zginął na miejscu

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło dziś rano w miejscowości Pruchnik w powiecie jarosławskim. 93-letek kierujący skuterem zderzył się z samochodem ciężarowym. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 8 zakażeń, 6 zgonów [15.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń. Województwo podkarpackie znalazło się na czwartym miejscu pod względem liczby nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. 2 zakażenia na Podkarpaciu. Brak zgonów [14.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 2 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Do czwartku wysokie temperatury na Podkarpaciu. Będzie nawet 33 stopnie

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia, w związku z upałami w województwie podkarpackim. Alert obowiązuje na terenie wszystkich powiatów.

Reklama