Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. 1236 nowych zakażeń. Rzeszów znów na czele [10.11.2020]

Dodano: 10.11.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny opublikował najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego.

W ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu potwierdzono 1236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 861 osób, 18 zmarło.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w Rzeszowie – 332 przypadki. Od początku pandemii w stolicy województwa zachorowało już 5033 osoby. Wyzdrowiało 1684 osoby, a 31 zmarło.

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 35 605 przypadków, 16 001 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 626 zgony.

Nowe przypadki na Podkarpaciu to:
  • 4 – bieszczadzki
  • 21 – brzozowski
  • 57 – dębicki
  • 20 – jarosławski
  • 60 – jasielski
  • 21 – kolbuszowski
  • 23 – miasto Krosno
  • 40 – krośnieński
  • 12 – leski
  • 22 – leżajski
  • 21 – lubaczowski
  • 66 – łańcucki
  • 52 – mielecki
  • 18 – niżański
  • 8 – miasto Przemyśl
  • 2 – przemyski
  • 38 – przeworski
  • 30 – ropczycko-sędziszowski
  • 332 – miasto Rzeszów
  • 234 – rzeszowski
  • 34 – sanocki
  • 33 – stalowowolski
  • 36 – strzyżowski
  • 41 – miasto Tarnobrzeg
  • 11 – tarnobrzeski
 
Zmarło 18 mieszkańców województwa podkarpackiego:
  • 5 kobiet – z powiatu jarosławskiego (75), łańcuckiego (83), mieleckiego (79) i ropczycko-sędziszowskiego (76, 84),
  • 13 mężczyzn – z powiatu lubaczowskiego (59, 72, 67, 78), łańcuckiego (83, 87), ropczycko-sędziszowskiego (76, 47), sanockiego (80) i z miasta Tarnobrzeg (53, 62, 79, 64).Osiem z tych osób nie miało chorób współistniejących.
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 10 osób, 24 833 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 18 059 osób.
Reklama

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowy most w Mielcu oddany do użytku

PODKARPACIE.  Inwestycja o wartości blisko 44 mln zł jest już otwarta dla kierowców. Mieszkańcy Mielca zyskali drugi most na Wisłoce.

Podkarpacie

Podkarpacki Urząd Wojewódzki wznowił bezpośrednią obsługę klientów

RZESZÓW. Klienci są obsługiwani bezpośrednio, po uprzednim telefonicznym lub mailowym ustaleniu terminu wizyty.

Podkarpacie

Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę S19 Rzeszów Płd. - Babica

PODKARPACIE. W ramach inwestycji powstanie, m.in. blisko 2-kilometrowy tunel.

Podkarpacie

Utrudnienia na A4. Zablokowany pas w kierunku Korczowej [AKTUALIZACJA]

PODKARPACIE. Kierujący oplem vivaro uderzył w barierę ochroną. 

Podkarpacie

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Podkarpacie

PODKARPACIE. W piątek prezydent gościł w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, a w sobotę spotkał się ze strażakami OSP w Bukowsku.

Podkarpacie

Wstrzymano ruch kolejowy na odcinku Nisko - Rudnik nad Sanem [AKTUALIZACJA]

Ciężarówka uszkodziła sieć trakcyjną. Trwa usuwanie awarii. 

Podkarpacie

Koronawirus. Zmarły dwie osoby. Brak nowych przypadków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W weekend w województwie podkarpackim potwierdzono tylko 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Niestety dwie kolejne osoby zmarły.
 

Podkarpacie

Przejście graniczne w Medyce otwarte dla pieszych

PODKARPACIE. Piesi mogą przekraczać granicę z Ukrainą na przejściu w Medyce. W dalszym ciągu nie ma tu możliwości przekroczenia granicy środkami transportu.

Reklama