Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 ofiary śmiertelne, 33 zakażenia, 3 wyzdrowienia [6.08.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Kolejny dobowy rekord zakażeń w kraju. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w dniu dzisiejszym potwierdzono 726 nowych przypadków. Na Podkarpaciu mamy 33 nowe zakażenia, 3 osoby wyzdrowiało. Zmarły kolejne 4 osoby.

Nowe przypadki to:
  • 1 osoba powiat bieszczadzki (kobieta)
  • 1 osoba powiat jarosławski (kobieta)
  • 3 osoby powiat jasielski (dwóch mężczyzn i kobieta)
  • 1 osoba powiat lubaczowski  (mężczyzna)
  • 3 osoby powiat łańcucki (mężczyźni)
  • 9 osób powiat przemyski (osiem kobiet i mężczyzna)
  • 3 osoby miasto Przemyśl (dwie kobiety i mężczyzna)
  • 1 osoba powiat przeworski (kobieta)
  • 3 osoby powiat rzeszowski  (dwie kobiety i mężczyzna)
  • 3 osoby miasto Rzeszów (dwie kobiety i mężczyzna)
  • 1 osoba powiat sanocki (mężczyzna)
  • 3 osoby powiat stalowowolski (dwie kobiety i mężczyzna)
  • 1 osoba miasto Tarnobrzeg  (kobieta) 

Kolejne 3 osoby, które wyzdrowiały to mieszkańcy Przemyśla, powiatu lubaczowskiego i jarosławskiego.
Reklama

W dniach od 3 do 5 sierpnia zmarło 4 mieszkańców województwa podkarpackiego zakażonych koronawirsuem. 3 sierpnia w Szpitalu Powiatowym w Lubaczowie zmarł 49-letni mieszkaniec pow. lubaczowskiego, 4 sierpnia w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie zmarł 88-letni mieszkaniec pow. rzeszowskiego, natomiast 5 sierpnia w szpitalu w Łańcucie zmarły 2 pacjentki w wieku 88 i 84 lata z Przemyśla.

Aktualnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 38 osób, 2574 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 504 osoby. 101 osób zakażonych jest hospitalizowanych.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków na Podkarpaciu to 1500 osób, z czego 828 wyzdrowiało, a 67 zmarło.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 7,4 tys. strażaków usuwało skutki intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Ręce pełne roboty mieli w miniony weekend podkarpaccy strażacy. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, których sutkiem były m.in. połamane drzewa i uszkodzone dachy.

Podkarpacie

Transport ostatnich części maszyny TBM

​PODKARPACIE. Do końca stycznia na placu budowy w Babicy powinny być już wszystkie elementy maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów - Babica.

Podkarpacie

Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Blisko 200 interwencji strażaków

​PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. Wczoraj było to 198 interwencji. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Narolu. W środku znaleziono ciało kobiety

PODKARPACIE. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło dziś w Narolu w powiecie lubaczowskim. W budynku znaleziono ciało kobiety.

Podkarpacie

Ceremonia otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

​PODKARPACIE. Około 1750 uczestników weźmie udział w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Zawodnicy będą rywalizować w dziewięciu miejscowościach, w tym w sześciu na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 100 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Połamane drzewa, zerwane dachy – to skutki silnie wiejącego wiatru w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z łosiem

PODKARPACIE. 51-letni kierowca ciężarowego renaulta zderzył się z łosiem, który niespodziewanie wbiegł na ulicę. Uszkodzeniu uległ samochód. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, a zwierzę uciekło do pobliskiego lasu.

Podkarpacie

Pędził audi ponad 150 km/h w terenie zabudowanym. Miał blisko 1,5 promila

PODKARPACIE. Samochodem kierował 23-latek, który za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama