Rzeszów - Środa, 15.10.2025
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. Rekord zgonów w tym roku [24.03.2021]

Dodano: 24.03.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano dużą liczbę zgonów na Podkarpaciu.  

W ciągu ostatniej doby, w województwie podkarpackim potwierdzono 1451 nowych przypadków.  Z powodu Covid-19 zmarło 3 osoby, natomiast z powodu chorób współistniejących z Covid-19 – 50 osób; łącznie odnotowano 53 przypadki śmiertelne – to najwyższa liczba zgonów w tym roku.

Kolejne 618 osób wyzdrowiało. Aktualnie 22 450 mieszkańców województwa objętych jest kwarantanną. Wykonano 5015 testów, w tym 1761 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa podkarpackiego dostępnych jest 2377 łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19, z których 1790 jest obecnie zajęte. Dla najcięższych przypadków wolnych jest  50 respiratorów z 248 dostępnych.
Reklama
Nowe potwierdzone przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 17
brzozowski 17
dębicki 53
jarosławski 75
jasielski 49
kolbuszowski 21
krośnieński 50
leżajski 33
lubaczowski 35
łańcucki 109
mielecki 62
niżański 54
przemyski 38
przeworski 41
ropczycko-sędziszowski 32
rzeszowski 194
sanocki 64
stalowowolski 60
strzyżowski 28
tarnobrzeski 58
leski 15
Krosno 23
Przemyśl 36
Rzeszów 248
Tarnobrzeg 36


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Jarosław Janeczko ponownie objął funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła mu powołanie na pięcioletnią kadencję.

Podkarpacie

Na obwodnicy Stalowej Woli wywróciła się cysterna, wycieka paliwo. Utrudnienia potrwają kilka godzin

STALOWA WOLA. Przed godz. 11:00 na drodze krajowej nr 77 w Stalowej Woli przewróciła się cysterna. Na miejscu pracują służby. Droga jest całkowicie zablokowana.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na DK73 w Kołaczycach

PODKARPACIE. Dziś we wczesnych godzinach porannych na odcinku drogi krajowej nr 73 Pilzno - Jasło doszło do tragicznego wypadku. Samochód ciężarowy potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie A4 w Woli Dalszej. Samochód wypadł z drogi

Do wypadku doszło około godz. 7:30 na odcinku autostrady A4 pomiędzy Łańcutem a Przeworskiem, na wysokości Woli Dalszej. Ranne zostały dwie osoby.

Podkarpacie

Wypadek na DK 73 w Brzostku. Wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. Trzy pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Brzostek w powiecie dębickim. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Nowoczesne autobusy wożą już pasażerów na liniach MKS [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. 23 nowoczesne autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym zasiliły tabor Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”. Część nowych pojazdów wyjechało już w trasy.

Podkarpacie

Kolejny krok do budowy drogi łączącej woj. świętokrzyskie i podkarpackie

PODKARPACIE.Jest decyzja środowiskowa (DŚU) dla odcinka drogi ekspresowej S74. To kolejny krok w kierunku realizacji inwestycji łączącej dwa województwa.

Reklama