Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe dane z województwa podkarpackiego [19.04.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

W województwie podkarpackim potwierdzono 229 nowych zakażeń. Z powodu chorób współistniejących z Covid-19 zmarło 2 osoby.

Wyzdrowiało kolejne 1101 osób. Na kwarantannie przebywa obecnie 11 966 mieszkańców województwa. Wykonano 2312 testów , w tym 382 z wynikiem pozytywnym.

W podkarpackich szpitalach dla pacjentów z Covid-19 dostępnych jest 2576 łóżek, z których 1718 jest obecnie zajęte.  Dla najcięższych przypadków wolnych jest 44 respiratory, z 259 dostępnych.

Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 1
brzozowski 2
dębicki 6
jarosławski 18
jasielski 11
kolbuszowski 2
krośnieński 10
leżajski 18
lubaczowski 9
łańcucki 11
mielecki 9
niżański 2
przemyski 18
przeworski 10
ropczycko-sędziszowski 4
rzeszowski 18
sanocki 2
stalowowolski 5
strzyżowski 7
tarnobrzeski 3
leski 1
Krosno 6
Przemyśl 16
Rzeszów 33
Tarnobrzeg 7

Reklama
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Narolu. W środku znaleziono ciało kobiety

PODKARPACIE. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło dziś w Narolu w powiecie lubaczowskim. W budynku znaleziono ciało kobiety.

Podkarpacie

Ceremonia otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

​PODKARPACIE. Około 1750 uczestników weźmie udział w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Zawodnicy będą rywalizować w dziewięciu miejscowościach, w tym w sześciu na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 100 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Połamane drzewa, zerwane dachy – to skutki silnie wiejącego wiatru w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z łosiem

PODKARPACIE. 51-letni kierowca ciężarowego renaulta zderzył się z łosiem, który niespodziewanie wbiegł na ulicę. Uszkodzeniu uległ samochód. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, a zwierzę uciekło do pobliskiego lasu.

Podkarpacie

Pędził audi ponad 150 km/h w terenie zabudowanym. Miał blisko 1,5 promila

PODKARPACIE. Samochodem kierował 23-latek, który za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Podkarpacie

Kilkaset przejść dla pieszych na Podkarpaciu będzie doświetlonych

PODKARPACIE. Jeszcze w tym roku GDDKiA planuje doświetlić ponad 180 przejść dla pieszych na Podkarpaciu. Inwestycja o wartości blisko 16 mln zł będzie zrealizowana w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa (PBID).

Podkarpacie

Pięć osób podtruło się tlenkiem węgla

JAROSŁAW. Pięć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

W łańcuckim muzeum powstał "Pokój Wyciszenia"

LAŃCUT. ​Jest to miejsce przeznaczone dla osób ze szczególnymi potrzebami, które wymagają krótkiego wypoczynku i odreagowania napięć. Pokój dostępny jest dla wszystkich, bez względu na wiek.  

Reklama