Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.04.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Na Podkarpaciu potwierdzono 525 nowych przypadków. Na choroby współistniejące wraz z Covid-19 zmarło 19 osób.

Wyzdrowiało kolejne 803 osoby. 17 045 osób przebywa na kwarantannie. Wykonano 3952 testy, z czego 638 z wynikiem pozytywnym.

W podkarpackich szpitalach przygotowanych jest 2530 łóżek dla pacjentów z Covid-19, z których obecnie zajęte jest 1961. Dla najciężej chorych dostępnych jest 264 respiratory, z których 227 jest obecnie zajęte.  

Liczba nowych zakażeń wg powiatów:
 
bieszczadzki 17
brzozowski 10
dębicki 17
jarosławski 20
jasielski 24
kolbuszowski 21
krośnieński 22
leżajski 17
lubaczowski 16
łańcucki 12
mielecki 48
niżański 22
przemyski 19
przeworski 17
ropczycko-sędziszowski 4
rzeszowski 35
sanocki 10
stalowowolski 17
strzyżowski 5
tarnobrzeski 36
leski 4
Krosno 15
Przemyśl 12
Rzeszów 64
Tarnobrzeg 41

Reklama
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na Podkarpaciu spada liczba przechodni i porad lekarskich

PODKARPACIE. Na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 1721 placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym 1229 przychodni i 492 praktyki lekarskie.

Podkarpacie

Otwarto nowy most na Wisłoku

W miejscowości Czarna koło Łańcuta oddano do użytku nowy most na Wisłoku, który zastąpił starą przeprawę. Poprzednia konstrukcja miała ograniczony tonaż i nie odpowiadała obowiązującym normom i potrzebom transportowym.

Podkarpacie

Otwarto nowe Centrum Medyczne z pawilonem diagnostyczno-zabiegowym

ŁAŃCUT. Nowoczesny pawilon diagnostyczno- zabiegowy w Łańcucie to kolejna inwestycja w podkarpackiej służbie zdrowia.

Podkarpacie

Pytony, boa, warany… Udaremniony przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów w Korczowej

Na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów. Zwierzęta przekazano na kwarantannę do ZOO w Zamościu.

Podkarpacie

Na dębickim odcinku A4 kierowca miał na liczniku 248 km/h. Interweniowała grupa „Speed”

PODKARPACIE. Kierowca mercedesa stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Podkarpacie

Symboliczne wbicie łopaty na budowie obwodnicy Dynowa

DYNÓW. 35 mln inwestycja obejmuje m.in. budowę trzech mostów.

Podkarpacie

Na Podkarpackim odcinku A4 powstanie system łączności alarmowej SOS

PODKARPACIE., Przetarg dotyczy odcinka od granicy z woj. małopolskim do przejścia granicznego PL/UA.

Podkarpacie

Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy. Wszyscy za nadmierną prędkość

BRZOZÓW. Najwyższy pomiar jaki odnotowali policjanci to 117 km/h.

Reklama