Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [23.03.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem w na Podkarpaciu.

W ciągu ostatniej doby, w województwie podkarpackim potwierdzono 721 nowych przypadków.  Z powodu Covid-19 zmarła jedna osoba, natomiast z powodu chorób współistniejących z Covid-19 – 21 osób ; łącznie odnotowano 22 przypadki śmiertelne.

Wyzdrowiało kolejne 863 osoby. Liczba mieszkańców województwa przebywających na kwarantannie wzrosła do 22 687osób. Wykonano 3410 testów, w tym 1015 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa zwiększono liczbę łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19. W tej chwili jest to 2305 łóżek, z których 1815 jest zajęte. 202 pacjentów wymaga wsparcia respiratorowego; dla kolejnych cięższych przypadków wolnych pozostaje 36 respiratorów.
Reklama
Nowe potwierdzone przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 24
brzozowski 13
dębicki 44
jarosławski 38
jasielski 29
kolbuszowski 36
krośnieński 20
leżajski 19
lubaczowski 10
łańcucki 24
mielecki 72
niżański 17
przemyski 15
przeworski 24
ropczycko-sędziszowski 5
rzeszowski 49
sanocki 30
stalowowolski 40
strzyżowski 8
tarnobrzeski 45
leski 8
Krosno 17
Przemyśl 8
Rzeszów 94
Tarnobrzeg 30


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tesco zamyka dwa sklepy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Tesco Polska o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów poinformowało swoich pracowników 10 stycznia.

Podkarpacie

Ogólnopolski strajk rolników również na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Rolnicy zrzeszeni w Agro Unii wyjdą na ulice w całej Polsce.

Podkarpacie

34 zarzuty dla 57-latki. Chodzi m.in. o wystawianie fikcyjnych faktur VAT

ROPCZYCE. Na trop oszustwa wpadli w kwietniu 2018 roku policjanci z wydziału kryminalnego ropczyckiej komendy.

Podkarpacie

Kolejne zatrucia czadem. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Stalowej Woli

PODKARPACIE. W ostatnim czasie miały miejsce cztery przypadki zatrucia czadem. 

Podkarpacie

Zmiany w mieleckim ratownictwie medycznym

MIELEC. Dyrektorzy szpitali oraz stacji pogotowia ratunkowego z czterech powiatów stworzyli konsorcjum.

Podkarpacie

Śmieciarka śmiertelnie potrąciła pieszą na osiedlowej drodze

STALOWA WOLA. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed południem na jednym z osiedli w Stalowej Woli. Śmiertelnie potrącona została 82-letnia kobieta.

Podkarpacie

Policja ostrzega przed utrudnieniami na drodze relacji Domaradz-Przemyśl

PODKARPACIE. Powstałe na drodze zaspy śnieżne utrudniają kierowcom jazdę.

Podkarpacie

Pijany 58-latek leżał na torach. Mężczyznę uratowała spostrzegawczość maszynisty

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić 58-latek z Niska, którego w porę zauważył maszynista szynobusa.

Reklama