Rzeszów - Piątek, 29.08.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [5.11.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 715 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 455 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 i występowania chorób współistniejących zmarło dziewięć osób.

Powiaty z największą liczbą przypadków to miasto Rzeszów (126), a także powiaty: stalowowolski (79) i rzeszowski (51).

Pozostałe nowe zakażenia wg powiatów:
 
bieszczadzki 8
brzozowski 6
dębicki 29
jarosławski 22
jasielski 27
kolbuszowski 8
krośnieński 43
leżajski 14
lubaczowski 12
łańcucki 45
mielecki 40
niżański 8
przemyski 36
przeworski 32
ropczycko-sędziszowski 12
sanocki 13
strzyżowski 9
tarnobrzeski 21
leski 13
Krosno 14
Przemyśl 30
Tarnobrzeg 16

Na kwarantannie przebywa obecnie 15845 osób. Wykonano 3981 testów, z czego 767 było z wynikiem pozytywnym.
Reklama

W szpitalach województwa podkarpackiego dla pacjentów chorych na COVID-19 dostępnych jest obecnie 940 łóżek, z których 650 jest aktualnie zajętych. 71 pacjentów korzysta z respiratorów. 


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [18.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Podkarpacie

11-latek potrącony przez samochód. Śmigłowiec zabrał go do szpitala w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obrażenia 11-latka nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym znów otwarte

PODKARPACIE. Przez blisko 2 tygodnie niektóre szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym były nieczynne z powodu remontu. Od 16 listopada wszystkie trasy są już dostępne dla turystów.

Podkarpacie

Dostawczakiem uderzył w wiadukt kolejowy

PODKARPACIE. 30-letni kierowca dostawczego Iveco nie zmieścił się pod wiaduktem. Mężczyzna kierował się nawigacją i nie zauważył znaku. 

Podkarpacie

Dwa ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Pobili taksówkarza, bo nie chciał zabrać psa

PODKARPACIE. 41-letni taksówkarz z Krosna został brutalnie pobity przez trzy osoby - dwóch mężczyzn i kobietę. 

Reklama