Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu. Zmarło ponad 30 osób [16.12.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, na Podkarpaciu potwierdzono 322 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 31 osób, z których 22 miało choroby współistniejące. Łączna liczba potwierdzonych przypadków w województwie podkarpackim wzrosła do 56 283 zakażeń. Do tej pory zmarło 1627 mieszkańców województwa.

Liczba łóżek dla pacjentów z Covid-19 na Podkarpaciu to 1971, z czego zajętych jest obecnie 808. Dla najcięższych przypadków wolnych jest 88 respiratorów.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w Rzeszowie (38 osób) oraz w powiatach: jarosławskim (36 osób) i stalowowolskim (34 osoby).

Pozostałe nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 2
brzozowski 6
dębicki 11
jasielski 11
kolbuszowski 4
krośnieński 5
leżajski 7
lubaczowski 17
łańcucki 26
mielecki 14
niżański 13
przemyski 9
przeworski 18
ropczycko-sędziszowski 3
rzeszowski 21
sanocki 7
strzyżowski 6
tarnobrzeski 9
leski 3
Krosno 2
Przemyśl 4
Tarnobrzeg 16
Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 407 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Upały wracają na Podkarpacie, nawet 35 stopni. IMGW wydał ostrzeżenia

PODKARPACIE. Od środy (20.07) do soboty (23.07) w naszym regionie prognozowane są temperatury maks. od 29 stopni do 34 stopni Celsjusza w dzień, miejscami nawet 35 stopni.

Podkarpacie

Obwodnica Narola oddana do użytku

PODKARPACIE. W poniedziałek, 18 lipca 2022 r. oficjalnie oddano do użytku obwodnicę Narola. Drogę wybudowała firma Strabag. Inwestycja o wartości ponad 26 mln zł  dofinansowana była ze środków unijnych.

Podkarpacie

Dwie osoby zginęły w dwóch wypadkach na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 65-letnia kobieta oraz 35-letni mężczyzna to ofiary dwóch tragicznych wypadków, do których doszło w piątek w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Otwarcie parku tematycznego w nowym ośrodku turystycznym w Solinie

PODKARPACIE. Dla turystów przygotowano szereg atrakcji.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży

PODKARPACIE. Została nim lek. med. Małgorzata Pruchnik-Surówka.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 206 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Samorząd województwa kupił nowoczesne szynobusy

PODKARPACIE. Firma NEWAG S.A. z Nowego Sącza wyprodukuje i dostarczy 12 nowoczesnych szynobusów. Pociągi będą obsługiwały m.in. połączenia w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowy tabor będzie zarówno elektryczny, jak i hybrydowy.

Reklama