Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej przypadków w Rzeszowie [17.10.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock / WSSE w Rzeszowie
fot. Adobe Stock / WSSE w Rzeszowie
PODKARPACIE. Dziś odnotowano kolejny duży wzrost dobowej liczby zakażeń w kraju. „Mamy 9622 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. W województwie podkarpackim również padł rekord.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 704 nowe przypadki, z czego aż 128 w Rzeszowie. Suma zakażeń na Podkarpaciu od początku pandemii wzrosła do 8929 osób. Minionej doby wyzdrowiało kolejne 139 osób, co daje łącznie 3 999 ozdrowieńców w naszym regionie.

Z powodu Covid-19 zmarło 3 mężczyzn: 80-latek z powiatu leżajskiego, 62-latek z powiatu mieleckiego i 75-latek z powiatu strzyżowskiego. W sumie od początku pandemii zmarło 234 mieszkańców województwa podkarpackiego.

Nowe potwierdzone przypadki:
 
  • 8 osób – bieszczadzki
  • 21 osób – brzozowski
  • 43 osoby – dębicki
  • 37 osób – jarosławski
  • 18 osób – jasielski
  • 24 osoby – kolbuszowski
  • 14 osób – miasto Krosno
  • 30 osób – krośnieński
  • 20 osoby – leski
  • 20 osób – leżajski
  • 17 osób – lubaczowski
  • 38 osób – łańcucki
  • 30 osób – mielecki
  • 8 osób – niżański
  • 13 osób – miasto Przemyśl
  • 8 osób – przemyski
  • 34 osoby – przeworski
  • 128 osób – miasto Rzeszów
  • 72 osoby – rzeszowski
  • 33 osób – sanocki
  • 27 osób – stalowowolski
  • 25 osób – strzyżowski
  • 5 osób – miasto Tarnobrzeg
  • 8 osób – tarnobrzeski

"Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4 osoby, 16 546 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 4 191 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 505 osób." - informuje sanepid. 
Reklama



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 16 zakażeń na Podkarpaciu [31.08.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu [26.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

Ponad 20 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Nowe dane MZ [25.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 5 osób. Nie odnotowano zgonów.

Podkarpacie

Jest umowa na dokumentację dla II etapu obwodnicy Sanoka

PODKARPACIE. Dokumentację opracuje firma Sweco Polska.

Podkarpacie

Koronawirus. 15 nowych zakażeń na Podkarpaciu [24.08.2021]

PODKARPACIE. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.  

Podkarpacie

Niemowlę pod opieką pijanych rodziców. Matka miała ponad 2 promile, ojciec ponad 3

PODKARPACIE. O losie nietrzeźwych rodziców zdecyduje sąd rodzinny. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [23.08.2021]

PODKARPACIE. Województwo Podkarpackie znalazło się na trzecim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 15 zakażeń, 0 zgonów [19.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Reklama