Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Koronawirus. Ponad 1000 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarły 22 osoby [5.03.2021]

Dodano: 05.03.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1008 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie odnotowano 221 zakażeń. Zmarły 22 osoby, z których 21 miało choroby współistniejące.

Wyzdrowiały kolejne 660 osób. 13 531 osób objętych jest kwarantanną. Wykonano 3011 testów, w tym 1067 z wynikiem pozytywnym.

Na Podkarpaciu do dyspozycji pacjentów chorych na Covid-19 jest 1842 łóżka szpitalne, z których 1297 jest zajętych. Województwo dysponuje 175 respiratorami, z których obecnie 123 jest zajęte.

Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 20
brzozowski 25
dębicki 49
jarosławski 56
jasielski 20
kolbuszowski 15
krośnieński 37
leżajski 24
lubaczowski 16
łańcucki 53
mielecki 50
niżański 16
przemyski 15
przeworski 51
ropczycko-sędziszowski 27
rzeszowski 134
sanocki 46
stalowowolski 16
strzyżowski 31
tarnobrzeski 7
leski 11
Krosno 29
Przemyśl 14
Rzeszów 221
Tarnobrzeg 25

Reklama
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW: W czwartek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Zagrożenie obowiązuje w czwartek, 31 lipca 2025 r., w godzinach od 12:00 do 21:00.

Podkarpacie

Wypadek na A4 w Łańcucie. Utrudnienia w ruchu

ŁAŃCUT. Do wypadku doszło około godz. 8:40. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Ranna została jedna osoba.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe

PODKARPACIE. W najbliższy piątek, 1 sierpnia w związku z 81. rocznicą godziny „W”, na terenie województwa podkarpackiego uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny deszcz oraz burze I i II stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z prognozowanymi burzami I i II stopnia oraz towarzyszącemu im silnemu deszczowi.

Podkarpacie

Wypadek szybowca w Musikowie. Pilot wydostał się o własnych siłach [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić pilot szybowca, który runął na ziemię. Mężczyźnie udało się opuścić maszynę o własnych siłach. O wypadlu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy S19 Domaradz - Krosno. Jest decyzja ZRID

PODKARPACIE. Można rozpoczynać prace przy budowie drogi ekspresowej S19 na odcinku Domaradz – Krosno. Inwestycję o wartości blisko 1,1 mld zł zrealizuje Mostostal Warszawa.

Podkarpacie

153 mln zł dofinansowania na rozbudowę S19 Sokołów Małopolski Północ – Jasionka

PODKARPACIE. - Podpisaliśmy 14. i 15. umowę na dofinansowanie ze środków UE z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jedną z inwestycji...

Podkarpacie

MARMA 34. Rajd Rzeszowski: Rajdowe zmagania w drugi weekend sierpnia! [PROGRAM]

Już tradycyjnie, w drugi weekend sierpnia, Rzeszów stanie się na kilka dni stolicą polskiego motorsportu!

Reklama