Rzeszów - Wtorek, 31.03.2026
Reklama

Koronawirus. Ponad 1300 zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 31 osób [19.03.2021]

Dodano: 19.03.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Na Podkarpaciu odnotowano 1334 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W porannym raporcie potwierdzono 31 ofiar śmiertelnych; 26 z nich miało choroby współistniejące.

Wyzdrowiało kolejne 798 osób. Na kwarantannie przebywa obecnie 22 221 mieszkańców województwa. Wykonano 4621 testów, w tym 1782 z wynikiem pozytywnym.
 
W woj. podkarpackim do dyspozycji pacjentów chorych na Covid-19 jest 2159 łóżek szpitalnych, z których 1710 jest zajętych. Dla najcięższych przypadków wolnych jest 38 respiratorów, z 221 dostępnych.

Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 14
brzozowski 37
dębicki 52
jarosławski 108
jasielski 43
kolbuszowski 8
krośnieński 54
leżajski 24
lubaczowski 17
łańcucki 80
mielecki 92
niżański 28
przemyski 50
przeworski 59
ropczycko-sędziszowski 23
rzeszowski 133
sanocki 48
stalowowolski 57
strzyżowski 29
tarnobrzeski 40
leski 19
Krosno 36
Przemyśl 48
Rzeszów 190
Tarnobrzeg 45

Reklama
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. W piątek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, jakie spodziewane są w piątek (7.06) na terenie Podkarpacia.

Posąg młodzieńca duszącego węża

Historyczna atrakcja wróciła do parku Muzeum-Zamku w Łańcucie

RZESZÓW. Muzeum Zamek w Łańcucie ma nową atrakcję. Posąg młodzieńca duszącego węża trafił na swoje miejsce po wieloletniej przerwie.

Dwa zarzuty dla 39-latki

Piła z koleżanką w trakcie jazdy autem. Z tyłu spał jej 8-letni syn

PODKARPACIE. Dwa zarzuty usłyszała 39-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego, która w trakcie jazdy, wspólnie z pasażerką piła alkohol. Na tylnym siedzeniu spał jej 8-letni syn.

Podkarpacie

Wypadek na DW870 w Leżachowie. Jedna osoba w szpitalu

PODKARPACIE. Dziś rano, po godz. 6:00 na drodze wojewódzkiej nr 870 w miejscowości Leżachów (powiat przeworski) doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Tomasz Lorenc nowym II Wicewojewodą Podkarpackim

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła Tomaszowi Lorencowi powołanie na stanowisko II Wicewojewody Podkarpackiego.  Tomasz Lorenc zastąpi Pawła Bartoszka, który pełnił tę funkcję w okresie od stycznia do maja tego roku.

Podkarpacie

Skutki burz na Podkarpaciu: kilkadziesiąt interwencji strażaków

PODKARPACIE. Zalane piwnice, posesje i drogi. Ponad 40 interwencji przeprowadzili dzisiaj podkarpaccy strażacy, w związku z burzami jakie przeszły nad naszym regionem. Na szczęście nikt nie został ranny.

WYPADEK

Zderzenie dwóch ciężarówek w Zarzeczu. Jeden z kierowców trafił do szpitala

ZARZECZE. Przed godz. 6:00 na drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Kierowca jednego z nich odniósł ciężkie obrażenia i został przetransportowany do szpitala. W miejscu zdarzenia...

Reklama