Rzeszów - Piątek, 08.05.2026
Reklama

Koronawirus. Ponad 250 nowych przypadków na Podkarpaciu. Zmarło 33 osoby [9.12.2020]

Dodano: 09.12.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 253 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 33 mieszkańców województwa; 26 z nich miało choroby współistniejące.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono łącznie 54 080 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do tej pory zmarło 1489 mieszkańców województwa.

Na Podkarpaciu dostępnych jest 2022 łóżka dla pacjentów z Covid-19, z czego zajętych jest 927. Dla najcięższych przypadków wolnych 68 respiratorów ze 182 dostępnych.

Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 3
brzozowski 6
dębicki 6
jarosławski 16
jasielski 9
kolbuszowski 8
krośnieński 5
leżajski 5
lubaczowski 11
łańcucki 16
mielecki 9
niżański 4
przemyski 6
przeworski 8
ropczycko-sędziszowski 4
rzeszowski 29
sanocki 3
stalowowolski 12
strzyżowski 11
tarnobrzeski 4
leski 1
Krosno 6
Przemyśl 10
Rzeszów 48
Tarnobrzeg 13

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na A4. Nie żyje 42-latek z Rzeszowa

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w rejonie zjazdu z autostrady A4 w miejscowości Mirocin, w powiecie przeworskim. 42-letni motocyklista uderzył w bariery ochronne. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu z 5 osobami. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Pięciu mężczyzn ucierpiało w wypadku, do którego doszło w miejscowości Jabłonica Ruska w powiecie brzozowskim. Najbardziej poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Jego stan jest ciężki.

Podkarpacie

Polregio zawiesza kilka pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W okresie wakacyjnym nastąpi czasowe zawieszenie kursowania kilku pociągów Polregio S.A. na trasach regionu. Powód: brak maszynistów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Hoszowie. Auto porwała woda, kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Hoszowie. Osobowe mitsubishi zostało porwane przez silny nurt potoku. Niestety, 71-letni kierowca pojazdu nie zdołał się uratować.

Podkarpacie

Alert IMGW. W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Grabownicy Starzeńskiej. Nie żyje 27-latek

PODKARPACIE. 27-letni kierowca nissana zjechał z drogi, uderzył w skarpę, a pojazd przewrócił się na bok. Pomimo reanimacji, mężczyzna poniósł śmierć.

Podkarpacie

Nie żyje 45-latek raniony nożem. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny

PRUCHNIK. Policjanci z jarosławskiej komendy i komisariatu z Pruchnika, pracują nad ustaleniem okoliczności śmierci 45-latka. Mężczyzna został raniony nożem. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Reklama