Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Koronawirus. Wracają obostrzenia w trzech powiatach na Podkarpaciu

Dodano: 06.08.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Ministerstwo Zdrowia wprowadza restrykcje w 19 powiatach w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na Covid-19 w tych regionach.

Powiaty z największym przyrostem zakażeń podzielono na „żółte” i „czerwone”. W powiatach oznaczonych na czerwono będą obowiązywać większe rygory, natomiast w tych oznaczonych na żółto mniejsze. Przepisy mają obowiązywać od najbliższej soboty, 8 sierpnia.

W województwie podkarpackim kolorem żółtym oznaczono trzy powiaty: jarosławski, przemyski i Przemyśl. Wg najnowszych danych do tej pory w powiecie jarosławskim potwierdzono 569 przypadków zakażenia koronawirusem, w powiecie przemyskim 141 przypadków, natomiast w Przemyślu 94 przypadki.
Reklama
Obostrzenia dotyczą kongresów i targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, lokali gastronomicznych, parków rozrywki, wesołych miasteczek i parków rekreacyjnych, siłowni i kin. Wesela i inne uroczystości rodzinne będą mogły odbywać się z udziałem max. 100 osób.

„Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

207 linii komunikacyjnych na Podkarpaciu z dofinansowaniem

PODKARPACIE. Kwota dofinansowania wynosi łącznie 3,2 mln zł.

Podkarpacie

W Przeworsku powstanie instalacja odnawialnych źródeł energii

PRZEWORSK. Niemal 13 mln zł na montaż instalacji Odnawialnych Źródeł Energii przeznaczy gmina Przeworsk.

Podkarpacie

Pięć Podkarpackich gmin, które odczuły skutki burz i powodzi, dostanie pomoc finansową

PODKARPACIE. 1,1 mln zł - taka sumę z budżetu regionu zdecydowali się przekazać radni województwa.

Podkarpacie

30-latek podejrzany o zabójstwa 66-latka w rękach policji

DĘBICA. Podjęto decyzję o umieszczeniu 30-latka w szpitalu w Straszęcinie. 

Podkarpacie

Leżał pijany na chodniku. Po przyjedzie policji okazało się, że 33-latek jest poszukiwany

NISKO. Wczoraj przed godz. 22, mieszkaniec Niska zawiadomił policję o pijanej osobie leżącej na chodniku.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu na dk 73. Kierowca najprawdopodobniej zasnął

PODKARPACIE. W Krajowicach, kierujący osobowym fordem zjechał z drogi krajowej do rowu i dachował.

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultantów wojewódzkich

Ewa Leniart wręczyła powołania na pięcioletnią kadencję konsultantom wojewódzkim w pięciu dziadzinach.

Reklama