Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Legionella na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony

Dodano: 29.08.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdziła 9 nowych przypadków zakażenia bakterią legionella pneumophila. Zmarły kolejne trzy osoby.

„Na dzień 29.08.2023r. zakażenie Legionella pneumophila potwierdzono łącznie od początku wystąpienia ogniska u 153 pacjentów hospitalizowanych na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, Dębicy, Przemyśla, Kolbuszowej, Łańcuta, Sędziszowa Małopolskiego, Jasła oraz Lublina”- czytamy w dzisiejszym komunikacie PSSE w Rzeszowie.

Sanepid potwierdził 9 nowych przypadków zakażenia legionellą. Do tej pory najwięcej przypadków potwierdzono w Rzeszowie (103 osoby) i w powiecie rzeszowskim (34 osoby).

W wyniku zakażenia bakterią legionella pneumophila zmarło 14 osób, wszystkie miały choroby współistniejące.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Najwięcej bezrobotnych na Podkarpaciu to ludzie młodzi

PODKARPACIE. 40,3 procent bezrobotnych na Podkarpaciu to ludzie młodzi, w wieku od 18 do 34 lat – wynika z danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Podkarpacie

Nowe karetki dla pogotowia w Rzeszowie i Krośnie

PODKARPACIE. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie otrzymały nowe ambulanse oraz sprzęt medyczny. 

Podkarpacie

"Trzeźwy weekend" na Podkarpaciu. Policjanci skontrolowali ponad 23 tys. kierowców

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali działania pod nazwą „Trzeźwy weekend”. Podczas dwóch dni skontrolowano ponad 23 tys. kierujących. 30 z nich wsiadło z kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie rozpoczyna nowy sezon turystyczny

ŁAŃCUT. Dobiega końca dwumiesięczna przerwa w zwiedzaniu Muzeum - Zamku w Łańcucie, która spowodowana była pracami porządkowymi i konserwatorskimi. W najbliższą środę, 1 lutego oficjalnie rozpocznie się nowy sezon turystyczny.

Podkarpacie

Ponad 7,4 tys. strażaków usuwało skutki intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Ręce pełne roboty mieli w miniony weekend podkarpaccy strażacy. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, których sutkiem były m.in. połamane drzewa i uszkodzone dachy.

Podkarpacie

Transport ostatnich części maszyny TBM

​PODKARPACIE. Do końca stycznia na placu budowy w Babicy powinny być już wszystkie elementy maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów - Babica.

Podkarpacie

Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Blisko 200 interwencji strażaków

​PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. Wczoraj było to 198 interwencji. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Narolu. W środku znaleziono ciało kobiety

PODKARPACIE. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło dziś w Narolu w powiecie lubaczowskim. W budynku znaleziono ciało kobiety.

Reklama