Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Legionella na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony

Dodano: 29.08.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdziła 9 nowych przypadków zakażenia bakterią legionella pneumophila. Zmarły kolejne trzy osoby.

„Na dzień 29.08.2023r. zakażenie Legionella pneumophila potwierdzono łącznie od początku wystąpienia ogniska u 153 pacjentów hospitalizowanych na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, Dębicy, Przemyśla, Kolbuszowej, Łańcuta, Sędziszowa Małopolskiego, Jasła oraz Lublina”- czytamy w dzisiejszym komunikacie PSSE w Rzeszowie.

Sanepid potwierdził 9 nowych przypadków zakażenia legionellą. Do tej pory najwięcej przypadków potwierdzono w Rzeszowie (103 osoby) i w powiecie rzeszowskim (34 osoby).

W wyniku zakażenia bakterią legionella pneumophila zmarło 14 osób, wszystkie miały choroby współistniejące.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 80 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Brak zgonów [14.03.2022]

​PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 82 zakażenia koronawirusem, w tym 7 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [11.03.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 142 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Radosław Wiatr został II Wicewojewodą Podkarpackim

PODKARPACIE. Z dniem 9 marca 2022 r. Radosław Wiatr objął stanowisko II Wicewojewody Podkarpackiego.

Podkarpacie

Ponad 140 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 5 osób [10.03.2022]

​PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 144 zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 50-letniej kobiety na przejściu dla pieszych

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Komorów w powiecie kolbuszowskim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 170 zakażeń, 15 zgonów [9.03.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 179 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [8.03.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 167 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Nocny wypadek na autostradzie A4. Ranny 10-latek

ŁAŃCUT. Policjanci z Łańcuta wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 w Białobrzegach. W zdarzeniu ucierpiał 10-letni chłopiec, który trafił do szpitala.

Reklama