Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Ludność Podkarpacia w I półroczu 2023 roku. Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE / RZESZÓW. Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował najnowsze dane dotyczące liczby ludności Podkarpacia i Rzeszowa. Statystyki dotyczą I półroczna 2023 roku. Wynika z nich, że ludność naszego województwa zmniejszyła się w porównaniu z analogicznym okresem 2022 r. Z kolei liczba mieszkańców stolicy Podkarpacia wzrosła o ponad 800 osób.

W pierwszym półroczu 2023 roku zmniejszyła się liczba ludności Podkarpacia w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku. Mniej było zawartych małżeństw i urodzeń. Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa.

Na koniec czerwca 2023 roku województwo podkarpackie zamieszkiwało 2,1 mln osób. Od tycznia do czerwca bieżącego roku odnotowano 7,6 tys. urodzeń i 10,0 tys. zgonów. Zawarto łącznie 2,6 tys. małżeństw. Przyrost naturalny na 1000 ludności wyniósł minus 2,3. Ujemny przyrost naturalny wystąpił we wszystkich województwach, największy w województwie świętokrzyskim – minus 6,4 na 1000 ludności, a najmniejszy w województwie małopolskim – minus 1,4 na 1000 ludności.
Reklama
W pierwszym półroczu 2023 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, liczba ludności Podkarpacia zmniejszyła się o 5,8 tys. osób. Zawarto o 289 mniej małżeństw. Zmalała również o 889 liczba urodzeń. Odnotowano mniej o 1,7 tys. zgonów niż w okresie styczeń-czerwiec 2022 roku.

Ludność Rzeszowa

Urząd Statystyczny w Rzeszowie odnotował wzrot liczby ludności Rzeszowa w pierwszym półroczu 2023 roku. Na koniec czerwca wynosiła ona 197,5 tys. osób, tj. o 810 więcej w porównaniu z końcem czerwca 2022 roku.

Od początku roku do końca czerwca w stolicy Podkarpacia zawarto 291 małżeństw (to o 15 mniej niż w I półroczu 2022 roku). Zmalała także liczba urodzeń. W analizowanym okresie urodziło się 842 dzieci, czyli 134 mniej niż w 2022r. O 79 zmalała również liczba zgonów.

 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Raport z budowy obwodnicy Sanoka. Zakończenie planują na koniec bieżącego roku [FOTO]

SANOK. Zaawansowanie wszystkich prac wynosi ok. 86%, w tym robót drogowych 76,5%, mostowych 87%, a branżowych 70%.

Podkarpacie

Mieleckie Black Hawki z nowym uzbrojeniem. Mowa m.in. o pociskach powietrze-ziemia [FOTO]

MIELEC. PZL Mielec zaprezentował system uzbrojenia śmigłowca Black Hawk podwieszanego na jednostanowiskowym skrzydełku.

Podkarpacie

22 mln dla szpitali w województwie podkarpackim

PODKARPACIE. Obecnie nastąpi wzrost wyceny świadczeń: o 4% dla szpitali I stopnia oraz o 3% dla szpitali II stopnia.

Podkarpacie

W 5-latkę uderzył autobus. Dziewczynka jechała na hulajnodze

PODKARPACIE. Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie samochodów. Cztery osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Wczoraj niżańscy policjanci zabezpieczali miejsce wypadku drogowego w Kustrawie.

Podkarpacie

Darmowe badania techniczne samochodów i konsultacje z fachowcami

ŁAŃCUT. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy sklepie Motores, ul. Podzwierzyniec 78, w godzinach od 10 do 16.

Podkarpacie

Policjanci odkryli siedem plantacji konopi. Zabezpieczono 242 krzewy i ok. 2500 gramów suszu [VIDEO]

MIELEC.Trzech mężczyzn, w wieku od 22 do 31 lat, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Mielcu

MIELEC. Do wypadku doszło po godzinie 23, na ulicy Wolności w Mielcu, na drodze wojewódzkiej nr 875.

Reklama