Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Mandaty za selfie ze słupem granicznym

Dodano: 09.05.2024 r. / Redakcja

fot. BOSG
fot. BOSG

PODKARPACIE. 9 turystów, którzy ulegli pokusie zrobienia sobie zdjęcia ze słupem granicznym, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy straży granicznej. Sześciu zostało ukaranych mandatem, a trójkę pouczono.

Do incydentów doszło podczas długiego, majowego weekendu. Strażnicy graniczni z placówki z Wojtkowej odnotowali 5 przypadków nielegalnego wejścia na pas drogi granicznej. Zatrzymano siedmiu obywateli Polski oraz jednego obywatela Norwegii. Wszyscy ulegli pokusie zrobienia sobie zdjęcia ze słupem granicznym. Pięciu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, pozostałą trójkę pouczono.

Do podobnego zdarzenia doszło na odcinku granicy kontrolowanym przez funkcjonariuszy SG z placówki w Czarnej Górnej. Tam na pas drogi granicznej weszła polska turystka, która również chciała zobaczyć jak wygląda granica. Kobiete ukarano mandatem.

Reklama

Straż Graniczna przypomina, że osoby, które wchodzą na pas drogi granicznej, musza liczyć się z kontrolą przez funkcjonariuszy SG.

Na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej. Jego złamanie grozi karą grzywny w wysokości do 500 zł.  Natomiast podejście do ukraińskiego znaku jest już nielegalnym przekroczeniem granicy, które ze względu na charakter zdarzenia jest wykroczeniem lub przestępstwem.


Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zwłoki mężczyzny w zaparkowanym samochodzie

MIELEC. Przy ulicy Biernackiego, w zaparkowanym samochodzie, ujawniono ciało 64-letniego mieszkańca Mielca. Zwłoki były w stanie rozkładu. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [23.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 6 osób.

Podkarpacie

7 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Brak zgonów [22.06.2021]

PODKARPACIE.  7 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Dziś na Podkarpaciu burze z gradem

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa podkarpackiego, w związku z prognozowanymi burzami.

Podkarpacie

33-latek pierwszą ofiarą wody w tym sezonie na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 33-letni mężczyzna utonął w zalewie w Wojkowie. Obowiązuje tam zakaz kąpieli. To pierwsza ofiara wody na Podkarpaciu w tym sezonie letnim.

Podkarpacie

Dachowanie w Dzierdziówce. Nie żyje 48-latek

PODKARPACIE. Trwa ustalanie okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę, w Dzierdziówce. W zdarzeniu śmierć poniósł 48-letni kierowca peugeota.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [17.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 11 osób.

Podkarpacie

7 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zero zgonów [16.06.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Reklama