Rzeszów - Niedziela, 13.07.2025
Reklama

Mieszkaniec Podkarpacia groził śmiercią Jurkowi Owsiakowi. Został aresztowany

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. 38-letek z Odrzykonia (pow. krośnieński) usłyszał zarzuty w związku z groźbami jakie kierował do szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna w sieci nawoływał m.in. do pozbawienia życia Jurka Owsiaka. Podejrzany trafił do aresztu.

Krośnieńscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości prowadzili działania, mające na celu zatrzymanie mężczyzny, który na portalu społecznościowym Facebook groził prezesowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tożsamość podejrzanego ustali policjanci z Wydziału Operacyjno–Śledczego Zarządu w Radomiu CBZC. To 38-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Został zatrzymany na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Wojaszówka w powiecie krośnieńskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli należący do niego komputer i telefon komórkowy.

Reklama

38-latkowi postawiono zarzuty kierowania gróźb oraz publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni pozbawienia życia innej osoby. Podczas przesłuchania, mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Tak Jurek Owsiak skomentował sprawę gróźb kierowanych w jego stronę na swoim kanale w mediach społecznościowych, opublikowanym 13 stycznia br. „Krócej być nie może "Zabić Owsiaka, strzelać mu prosto w łeb". To internetowy wpis z wczoraj. No, moi Drodzy, rozkręca się nieźle, mówię Wam… I kolejny wpis: "100 tysięcy za zabicie Owsiaka". Robimy swoje i zgłosiliśmy to na policję.”


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń na Podkarpaciu [6.11.2020]

​PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 1707 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 

Podkarpacie

W Sanoku powstało trójwymiarowe przejście dla pieszych

PODKARPACIE. Trójwymiarowe pasy namalowano na ul. Kochanowskiego przy Szkole Podstawowej nr 1.

Podkarpacie

Podkarpacie gotowe na sezon zimowy

PODKARPACIE. Podczas briefingu prasowego, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zapewniła, że województwo podkarpackie jest dobrze przygotowane na okres zimowy.  

Podkarpacie

Na Podkarpaciu działają trzy izolatoria. Wolnych jest ponad 320 miejsc

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono nowe izolatorium dla 127 pacjentów. Łącznie na Podkarpaciu działają 3 takie miejsca. Obecnie wolnych jest ponad 320 miejsc.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń i zgonów na Podkarpaciu. W Rzeszowie 475 przypadków [5.11.2020]

PODKARPACIE. W dzisiejszym komunikacie potwierdzono 1553 nowe przypadki, z czego aż 475 w Rzeszowie. Zmarło 27 mieszkańców województwa.
 

Podkarpacie

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 4 listopada 2020 r. na placu apelowym komendy BiOSG w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie 25 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Podkarpacie

Koronawirus. W kraju rekord, na Podkarpaciu 1280 przypadków, w Rzeszowie ponad 300 [4.11.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono dziś 1280 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aż 311 w Rzeszowie.

Podkarpacie

Na moście w Nowej Dębie przywrócono ruch dwukierunkowy

PODKARPACIE. Na remontowanym moście przez rz. Dęba w Nowej Dębie ruch odbywa się już dwukierunkowo.

Reklama