Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Modernizacja linii kolejowej z Mielca do Padwi Narodowej

Dodano:

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
PODKARPACIE. Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace rewitalizacyjne na odcinku linii kolejowej L25 z Mielca do Padwi Narodowej. W ramach inwestycji w Mielcu powstanie nowy wiadukt drogowy.

Umowa na rewitalizację linii kolejowej L-25 na odcinku Padew - Mielec, to kolejne zadanie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Padew – Mielec - Dębica. We wrześniu wznowiono przewozy pasażerskie na odcinku Mielec - Dębica.

Roboty na odcinku Padew Narodowa – Mielec obejmują m.in. kompleksową wymianę torów. W ramach inwestycji przebudowana zostanie stacja w Chorzelowie oraz przystanki w Jaślanach i w Tuszowie Narodowym. Obiekty będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Reklama
Wykonawca wybuduje również nowy wiadukt drogowy w Mielcu przy ul. Sienkiewicza. Bezkolizyjny obiekt zastąpi dwa skrzyżowania kolejowo-drogowe w poziome szyn, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i znacznie usprawni komunikację drogową. Przebudowanych zostanie również 12 skrzyżowań kolejowo-drogowych.

Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Swietelsky Rail Polska Sp. z o.o., Kraków (Lider) oraz Swietelsky AG, (członek konsorcjum) za kwotę 112 mln zł. 85% będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Prace rozpoczną się w marcu 2022 r. i potrwają rok.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów

PODKARPACIE. Do 10 listopada potrwa nabór na stypendia dla uczniów podkarpackich szkół. Przyznanych zostanie łącznie 800 stypendiów po 5000 zł rocznie dla uczniów szkół średnich i zawodowych. 

Podkarpacie

Uzgodniono wymogi bezpieczeństwa dla tuneli na S19

PODKARPACIE. W ub. czwartek zespół do spraw bezpieczeństwa tuneli podpisał protokół końcowy ws. minimalnych wymagań bezpieczeństwa dla tuneli na odcinku Babica – Domaradz. 

Podkarpacie

2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza

Działania w kierunku organizacji obchodów roku Ignacego Łukasiewicza zainicjowała Politechnika Rzeszowska.

Podkarpacie

Od dzisiaj ruch wahadłowy na odcinku trasy Solina - Myczków

PODKARPACIE. Jak podaje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, od dziś (3 listopada) na odcinku DW895 Solina – Myczków (powiat leski) będzie obowiązywał ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

Podkarpacie

25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne. Policjanci podsumowali akcję "Znicz" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przez 5 dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Znicz”, w ramach których czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby bliskich.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejny rekord zakażeń IV fali [3.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 451 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Śmierć na przejeździe kolejowym

PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Antoniówce w powiecie stalowowolskim. Szynobus pasażerski uderzył w auto, które wjechało przed jadący skład.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu [2.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 226 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 234 osoby wyzdrowiały. 

Reklama