Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Modernizacja linii kolejowej z Mielca do Padwi Narodowej

Dodano: 30.12.2021 r.

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
PODKARPACIE. Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace rewitalizacyjne na odcinku linii kolejowej L25 z Mielca do Padwi Narodowej. W ramach inwestycji w Mielcu powstanie nowy wiadukt drogowy.

Umowa na rewitalizację linii kolejowej L-25 na odcinku Padew - Mielec, to kolejne zadanie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Padew – Mielec - Dębica. We wrześniu wznowiono przewozy pasażerskie na odcinku Mielec - Dębica.

Roboty na odcinku Padew Narodowa – Mielec obejmują m.in. kompleksową wymianę torów. W ramach inwestycji przebudowana zostanie stacja w Chorzelowie oraz przystanki w Jaślanach i w Tuszowie Narodowym. Obiekty będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Reklama
Wykonawca wybuduje również nowy wiadukt drogowy w Mielcu przy ul. Sienkiewicza. Bezkolizyjny obiekt zastąpi dwa skrzyżowania kolejowo-drogowe w poziome szyn, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i znacznie usprawni komunikację drogową. Przebudowanych zostanie również 12 skrzyżowań kolejowo-drogowych.

Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Swietelsky Rail Polska Sp. z o.o., Kraków (Lider) oraz Swietelsky AG, (członek konsorcjum) za kwotę 112 mln zł. 85% będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Prace rozpoczną się w marcu 2022 r. i potrwają rok.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podczas kontroli osobistej przy pijanym mężczyźnie znaleziono marihuanę i biały proszek

NISKO. Zatrzymany 30-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. 

Podkarpacie

Dwójka mężczyzn udaremniła dalszą jazdę pijanemu 30-latkowi

RZESZÓW. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 30-latkowi grozi nawet 2 lata więzienia.

Podkarpacie

18-latek zatrzymał pijanego kierowcę

PODKARPACIE. Pijany kierowca dostał czteroletni zakaz prowadzenia wszelkim pojazdów mechanicznych.

Podkarpacie

20-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15, na drodze powiatowej w Kupnie. 

Podkarpacie

Pod 44-letnim wędkarzem załamał się lód

PODKARPACIE. Do niebezpiecznego zajścia doszło w piątek na basenie poeksploatacyjnym żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej.

Podkarpacie

W Jaśle szkolą winiarzy. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten zawód?

JASŁO. Kurs obejmuje łącznie 320 godzin wykładów, podzielonych na 20 zjazdów weekendowych.

Podkarpacie

20 latek z gminy Nowa Dęba z 9 zarzutami. Mężczyzna m.in. groził najbliższej rodzinie i pobił siostrę

PODKARPACIE. 20-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba był notowany w przeszłości za przestępstwa kryminalne.

Reklama