Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Można już składać wnioski o 800 plus na nowy okres świadczeniowy

Dodano: 04.02.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

Rodzice i opiekunowie mogą już składać wnioski o świadczenie 800 plus na okres od 1 czerwca 2026 r. do 31 maja 2027 r. Formularze przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziny. Od 1 stycznia 2024 r. wysokość świadczenia wynosi 800 zł miesięcznie na dziecko.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć przez platformę eZUS, aplikację mobilną mZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Aplikacja mZUS automatycznie uzupełnia dane na podstawie poprzedniego wniosku, a jeśli dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS – pobiera ich dane bez konieczności ręcznego wpisywania.

Aby zachować ciągłość wypłat, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia – wówczas ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca. Decyzje i informacje są przekazywane elektronicznie, a o ważnych sprawach rodzice otrzymują powiadomienia SMS-em, e-mailem lub w aplikacji.

Zmiany dla obywateli Ukrainy

Reklama

Od 31 stycznia ZUS wstrzymał wypłatę 800 plus dla obywateli Ukrainy ze statusem UKR. Aby zachować prawo do świadczenia, muszą oni złożyć nowy wniosek na okres 2025/2026, podając numer PESEL swój i dziecka, dane o przekroczeniu granicy oraz potwierdzenie legalności pobytu, aktywności zawodowej i uczęszczania dziecka do polskiej szkoły lub przedszkola.

Podkarpacie: ponad 3,4 mld zł wypłacone w 2025 roku

Jak informuje Wojciech Dyląg, podkarpacki rzecznik prasowy ZUS, w ubiegłym roku do oddziału wpłynęło ponad 252 tys. wniosków. Świadczeniem objęto ponad 378 tys. dzieci, a łączna kwota wypłat przekroczyła 3,4 mld zł. Najwięcej środków trafiło do mieszkańców Rzeszowa (380 mln zł) oraz powiatów: rzeszowskiego (337 mln zł), mieleckiego (233 mln zł) i dębickiego (231 mln zł).


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowa osoba zakażona, 2 wyzdrowiały

PODKARPACIE. Dwie osoby w województwie podkarpackim zakażone koronawirusem wyzdrowiały.

Podkarpacie

Nowy przypadek zakażenia koronawirsuem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, stan dobry, który przebywa w ścisłej kwarantannie. 

Podkarpacie

Związek Gmin "PKS" uruchamia dodatkowe autobusy

Dodatkowe autobusy będa kurosowały na liniach o zwiększonej frekwencji.

Podkarpacie

Zlekceważył zasady kwarantanny domowej. Odpowie przed sądem

Podczas kontroli policji, zamiast przebywać w miejscy zamieszkania, był u sąsiada.

Podkarpacie

Przesunięto obrady Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Przewodniczący sejmiku przychylił się do wniosku o przesunięcie najbliższej sesji.

Podkarpacie

Dyspensa Biskupa Rzeszowskiego od obowiązku uczestnictwa we mszy

Dyspensa od mszy świętych, odwołane publiczne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali i kilka innych obostrzeń - Kuria Diecezjalna w Rzeszowie poinformowała o najnowszych wytycznych Biskupa Rzeszowskiego.

Podkarpacie

Pędził z prędkością 123 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

20-letni mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, zastał ukarany mandatem i punktami karnymi.

Reklama