Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Muzeum-Zamek w Łańcucie rozpoczyna nowy sezon turystyczny

Dodano: 01.02.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
ŁAŃCUT. Po intensywnych dwóch miesiącach prac konserwatorskich, Muzeum-Zamek w Łańcucie od 1 lutego 2022 r. otwiera się dla zwiedzających. Z uwagi na sytuację pandemiczną, w muzeum będzie obowiązywał limit wejść, a zwiedzanie będzie odbywać się w reżimie sanitarnym.

Od początku lutego do odwołania, turyści będą mogli zwiedzać ekspozycje wnętrz I piętra i parteru Zamku, Stajni i Wozowni, Sztuki Cerkiewnej oraz Storczykarni. Otwarty będzie także Park Przyzamkowy. Do odwołania zamknięte pozostaną wnętrza II piętra, Łaźnie Rzymskie, Ekspozycje Historii Miasta (z 10 Pułkiem Strzelców Konnych) oraz zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Julinie.

W poniedziałki, tak jak do tej pory, wstęp na dostępne tego dnia wystawy stałe będzie nieodpłatny. W tym dniu bezpłatny bilet wstępu należy pobrać w Kasie Muzeum (Maneż, ul. 3-go Maja 10).

W związku z trwającą epidemią koronawirusa, regulamin zwiedzania będzie okresowo aktualizowany, o czym muzeum będzie informować poprzez stronę internetową www.zamek-lancut.pl i media społecznościowe oraz w komunikatach, zlokalizowanych na terenie Muzeum.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpaccy strażacy podsumowali ubiegły rok. Podczas uroczystości wręczono im nowy sprzęt

PODKARPACIE. W 2018 roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do ponad 23 tysięcy zdarzeń. 

Podkarpacie

2,5 miesięczne dziecko miało problemy z oddychaniem. Policjanci pilotowali samochód do szpitala

ŁAŃCUT. Do niecodziennej interwencji doszło 1 lutego przed godz. 20 w Łańcucie na drodze krajowej 94. 

Podkarpacie

W przemyskim szpitalu otwarto nowoczesne call center

PRZEMYŚL. Pod  numerem (16) 736 05 00, pacjenci mogą załatwić sprawy w 23 poradniach znajdujących się przy ul. Monte Cassino i Sportowej.

Podkarpacie

Czwórka mężczyzn pobiła 28-latka z Przemyśla. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

PRZEMYŚL. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem przy ul. Czarnieckiego w Przemyślu.

Podkarpacie

9 zastępów straży pożarnej gasiło pożar pensjonatu w Kalnicy

KALENICA. Trwa ustalanie przyczyn nocnego pożaru obiektu wypoczynkowego w Kalnicy. W akcji gaśniczej udział brało 9 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 18 osób.

Podkarpacie

Poważny wypadek w Jaworzu Górnym. Jednego z poszkodowanych przewieziono do szpitala helikopterem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz.11 w Jaworzu Górnym.

Podkarpacie

Kobieta wezwała pogotowie ratunkowe, bo znajomy nie podał jej herbaty

LEŻAJSK. Za bezpodstawne wezwanie medyków poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Reklama