Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Na Podkarpaciu działają trzy izolatoria. Wolnych jest ponad 320 miejsc

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono nowe izolatorium dla 127 pacjentów. Łącznie na Podkarpaciu działają 3 takie miejsca. Obecnie wolnych jest ponad 320 miejsc.

Nowe izolatorium powstało w Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie. Dostępnych jest w nim 127 miejsc.  Dwa pozostałe znajdują się w: w Jasionce k/Rzeszowa (173 miejsca) oraz w Przemyślu (Centrum Medyczno-Charytatywne im. Św. Józefa - 64 miejsca). Łącznie izolatoria na Podkarpaciu dysponują 364 miejscami. Obecnie zajęte są 42 miejsca.

Izolatorium, to miejsce gdzie hospitalizowani są pacjenci z powodu COVID-19, którzy jednocześnie nie wymagają już leczenia szpitalnego. Koszty pobytu pacjentów w izolatoriach pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

Opieką w izolatorium objęte są osoby z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa, które lekarz lub inspektor sanitarny skierował do izolatorium. Wśród nich są m.in. osoby bezobjawowe lub skąpoobjawowe, które ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością), nie powinny przebywać w miejscu zamieszkania. Mogą tam być również skierowane osoby hospitalizowane z powodu COVID-19, które ze względu na poprawę stanu zdrowia, nie wymagają już leczenia w warunkach szpitalnych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ruch wahadłowy na moście w Huzelach

PODKARPACIE. Utrudnienia na moście w Huzelach w związku z kontynuacją remontu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Pożar domu w Rakszawie. W środku znaleziono zwęglone zwłoki

PODKARPACIE. Pożar gasiło Kkilkudziesięciu strażaków. Policja wyjaśnia przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [27.05.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Czołowe zderzenia dostawczaka z osobówką. Bus się zapalił

PODKARPACIE. W Odrzykoniu, w powiecie krośnieńskim doszło do czołowego zderzenia dostawczego volkswagena z samochodem osobowym. Bus się zapalił. Jego kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Podkarpacie

Brawurowa jazda 24-latka. 31 punktów karnych i wysoki mandat

PODKARACIE. 24-letni motocyklista jechał blisko 120 km/h w terenie zabudowanym. Swoim stylem jazdy stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 32 zakażenia, 8 zgonów [26.05.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 15 zakażeń, 1 zgon [25.05.2021]

PODKARPACIE.  Województwo podkarpackie znalazło się na ostatnim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło u nas 15 nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. Mała liczba zakażeń w kraju i na Podkarpaciu

PODKARPACIE. „Mamy 559 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. To najniższa dzienna liczba nowych przypadków od 8 miesięcy.

Reklama