Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Na Podkarpaciu działają trzy izolatoria. Wolnych jest ponad 320 miejsc

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono nowe izolatorium dla 127 pacjentów. Łącznie na Podkarpaciu działają 3 takie miejsca. Obecnie wolnych jest ponad 320 miejsc.

Nowe izolatorium powstało w Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie. Dostępnych jest w nim 127 miejsc.  Dwa pozostałe znajdują się w: w Jasionce k/Rzeszowa (173 miejsca) oraz w Przemyślu (Centrum Medyczno-Charytatywne im. Św. Józefa - 64 miejsca). Łącznie izolatoria na Podkarpaciu dysponują 364 miejscami. Obecnie zajęte są 42 miejsca.

Izolatorium, to miejsce gdzie hospitalizowani są pacjenci z powodu COVID-19, którzy jednocześnie nie wymagają już leczenia szpitalnego. Koszty pobytu pacjentów w izolatoriach pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

Opieką w izolatorium objęte są osoby z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa, które lekarz lub inspektor sanitarny skierował do izolatorium. Wśród nich są m.in. osoby bezobjawowe lub skąpoobjawowe, które ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością), nie powinny przebywać w miejscu zamieszkania. Mogą tam być również skierowane osoby hospitalizowane z powodu COVID-19, które ze względu na poprawę stanu zdrowia, nie wymagają już leczenia w warunkach szpitalnych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe przypadki na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [1.04.2020]

PODKARPACIE. Łącznie dziś na Podkarpaciu potwierdzono 9 nowych przypadków.

Podkarpacie

Zderzenie dwóch ciężarówek na krajowej "dziewiątce" w Chmielowie

W Chmielowie doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jedna osoba trafiła do szpitala. Są utrudnienia w ruchu.

Podkarpacie

5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Kolejna osoba wyzdrowiała

PODKARPACIE. Łącznie w naszym województwie zanotowano do tej pory 100 przypadków.

Podkarpacie

Otwarto kolejną stację paliw przy podkarpackim odcinku A4

Obiekt powstał na MOP Paszczyna Północ przy A4, na wschód od Rzeszowa.

Podkarpacie

Samorząd województwa uruchomił już pierwsze środki na pomoc szpitalom

PODKARPACIE. Samorząd Województwa Podkarpackiego przekaże 50 mln zł na ochronę zdrowia w związku z koronawirusem. Uruchomiono już 20 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. 95 zakażonych na Podkarpaciu. Potwierdzono dwa nowe przypadki

PODKARPACIE.  Łącznie dzisiaj pojawiło się w naszym regionie 15 nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [31.03.2020]

PODKARPACIE. Potwierdzono 13 nowych osób zakażonych koronawirusem. Jedna osoba wyzdrowiała. Aktualnie w województwie podkarpckim mamy łącznie 93 osoby zakażone.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Pustkowie. Nie żyje 34-letni mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Pustkowie, w powiecie dębickim. Kierowca renault master śmiertelnie potrącił 34-letniego pieszego.

Reklama