Rzeszów - Niedziela, 02.11.2025
Reklama

Na Podkarpaciu powstaną trzy nowe obwodnice

Dodano: 12.05.2020 r.

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Przemyśl, Kolbuszowa i Nowa Dęba zyskają obwodnice. Powstaną w ramach rządowego programu „100 obwodnic”. Inwestycje maja być realizowane w latach 2026-2028.
 
11 maja na Podkarpaciu gościł Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który podpisał tzw. „Plany Inwestycyjne” dla obwodnic Przemyśla w ciągu dróg krajowych nr 28 i 77 oraz Nowej Dęby i Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9. Inwestycje o łącznej długości ponad 37 km powstaną w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic w latach 2020 – 2030. Nowe obwodnice mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, odciążyć układ komunikacyjny oraz zwiększyć przepustowość dróg.
 
Wg informacji ze strony Ministerstwa Infrastruktury, przetargi na te trzy obwodnice mają być ogłoszone w I kwartale 2024 roku.
 
Reklama
22-kilometrowa obwodnica Przemyśla powstanie w nowym śladzie DK 28, po zachodniej stronie miejscowości. Dzięki niej z miasta wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy w ciągu dróg krajowych numer 28 oraz 77. Nowa inwestycja ułatwi tranzyt w ciągu drogi krajowej numer 28 w kierunku polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce.
 
Obwodnica Nowej Dęby o długości ok. 7 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9,  po wschodniej lub zachodniej stronie miasta, w zależności od wybranego wariantu. Obwodnica Kolbuszowej o długości ok. 8,5 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9. Zostanie także po wschodniej lub zachodniej stronie miejscowości. Obydwie drogi ułatwią tranzyt w ciągu DK9 Rzeszów - Radom
 
Realizacje ww. inwestycji przewidziano na lata 2026-2028.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dot. rozkładu jazdy pociągów

PODKARPACIE. Nowy rozkład obowiązywał będzie od 8 grudnia br.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie niżańskim. Zginęła kobieta

PODKARPACIE. Do wypadku doszło 26 stycznia ok. godz. 7.40 w Jeżowem.

Podkarpacie

Rozdano nagrody dla najlepszych sportowców na Podkarpaciu w 2018 roku

PODKARPACIE. Li Qian została Sportowcem 2018 roku na Podkarpaciu

Podkarpacie

Sędziszów Małopolski został „Świetlną stolicą Polski”

SĘDZISZÓW MŁP. W X edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą” wygrał Sędziszów Małopolski. 

Podkarpacie

PZL Mielec dostarczy cztery śmigłowce dla Wojska Polskiego. Koszt jednego wynosi ok. 75 mln

MIELEC. Przedmiotem umowy jest dostawa czterech śmigłowców S-70i Black Hawk.

Podkarpacie

Policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „telefony”. Potrwa do godz. 22.00

PODKARPACIE. Jest to jednodniowa akcja, która potrwa do godziny 22.00.

Podkarpacie

Policjanci z Podkarpacia podsumowali 2018 rok. Wzrosła wykrywalność przestępstw kryminalnych

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu popełniono 24.921 przestępstw, o 4.797 mniej niż rok wcześniej. Wykrywalność sięga 77,2%.

Podkarpacie

Obywatel Izraela spowodował wypadek. Poręczył za niego rabin krakowski

PODKARPACIE. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o skazanie bez rozprawy.

Reklama