Rzeszów - Piątek, 15.08.2025
Reklama

Na Podkarpaciu powstaną trzy nowe obwodnice

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Przemyśl, Kolbuszowa i Nowa Dęba zyskają obwodnice. Powstaną w ramach rządowego programu „100 obwodnic”. Inwestycje maja być realizowane w latach 2026-2028.
 
11 maja na Podkarpaciu gościł Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który podpisał tzw. „Plany Inwestycyjne” dla obwodnic Przemyśla w ciągu dróg krajowych nr 28 i 77 oraz Nowej Dęby i Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9. Inwestycje o łącznej długości ponad 37 km powstaną w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic w latach 2020 – 2030. Nowe obwodnice mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, odciążyć układ komunikacyjny oraz zwiększyć przepustowość dróg.
 
Wg informacji ze strony Ministerstwa Infrastruktury, przetargi na te trzy obwodnice mają być ogłoszone w I kwartale 2024 roku.
 
Reklama
22-kilometrowa obwodnica Przemyśla powstanie w nowym śladzie DK 28, po zachodniej stronie miejscowości. Dzięki niej z miasta wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy w ciągu dróg krajowych numer 28 oraz 77. Nowa inwestycja ułatwi tranzyt w ciągu drogi krajowej numer 28 w kierunku polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce.
 
Obwodnica Nowej Dęby o długości ok. 7 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9,  po wschodniej lub zachodniej stronie miasta, w zależności od wybranego wariantu. Obwodnica Kolbuszowej o długości ok. 8,5 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9. Zostanie także po wschodniej lub zachodniej stronie miejscowości. Obydwie drogi ułatwią tranzyt w ciągu DK9 Rzeszów - Radom
 
Realizacje ww. inwestycji przewidziano na lata 2026-2028.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów

PODKARPACIE. 54 mln zł będzie kosztowała rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec – Zaborów. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Budimex. Prace trwać będą 2,5 roku. 

Podkarpacie

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Wypadek w Białobrzegach. Dwie osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w piątek w Białobrzegach, w powiecie łańcuckim. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Grębowie. Nie żyje 24-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś rano w Grębowie. 24-letni kierowca volkswagena zderzył się z pojazdem ciężarowym. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

W środę kolejne protesty rolników. Lista utrudnień na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Na środę, 20 marca rolnicy zapowiedzieli kolejną falę protestów. W związku z tym w wielu miejscach na drogach Podkarpacia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Policja opublikowała listę miejsc, w których planowane są...

Podkarpacie

Nowi konsultanci wojewódzcy w dziedzinach kardiologii i geriatrii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultantów w dziadzinach kardiologii i geriatrii.

Podkarpacie

7 estakad, 8 mostów, 8 wiaduktów. Kolejny krok do budowy S19 Domaradz - Krosno

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada złożyła do Wojewody Podkarpackiego wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S19 na odcinku Domaradz – Krosno.

Podkarpacie

Protest rolników. Utrudnienia w rejonie przejścia granicznego w Barwinku

PODKARPACIE. Krośnieńska policja informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu na odcinku drogi krajowej nr 19 w rejonie przejścia granicznego w Barwinku. Planowane są tam kilkunastodniowe protesty rolników.

Reklama