Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Na Podkarpaciu spada liczba przechodni i porad lekarskich

Dodano: 25.09.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Na Podkarpaciu zmalała liczba placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej obejmującej przychodnie i praktyki lekarskie. Zmniejszyła się także liczba porad lekarskich, a wzrosła stomatologicznych.

Na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 1721 placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym 1229 przychodni i 492 praktyki lekarskie. Wiecej placówek było w miastach (1083) niż na wsi (638).

W ramach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w 2018 roku w województwie podkarpackim udzielono 16,4 mln porad*, w tym 1,9 mln porad stomatologicznych. Z porad ogółem, trzy czwarte zanotowano w miastach, a jedną czwartą na wsi.

W przeliczeniu na 1 mieszkańca Podkarpacia udzielono 7,7 porad ogółem. Pod tym względem Podkarpacie zajmowało wraz z województwem warmińsko-mazurskim 14. miejsce. Najwięcej porad udzielono w województwie mazowieckim – 9,2 na jednego mieszkańca, a najmniej w województwie lubuskim i opolskim po 7,5 porad na jednego mieszkańca.
Reklama
W 2018 roku w porównaniu z 2017 rokiem liczba placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej zmniejszyła się o 18 jednostek. Zmalała także liczba porad lekarskich (o 151,7 tys.), a wzrosła porad stomatologicznych (o 63,0 tys.).

Na Podkarpaciu, w ramach  ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w 2018 roku funkcjonowało 58 przychodni szpitalnych.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

16 stycznia ruszają zimowe kursy Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej [Rozkład jazdy]

PODKARPACIE. Kolejka odjeżdżać będzie ze stacji w Majdanie o godzinie 11.00. Czas przejazdu wraz z krótkim postojem w Balnicy wynosi ok. 2 godzin.

Podkarpacie

Tesco zamyka dwa sklepy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Tesco Polska o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów poinformowało swoich pracowników 10 stycznia.

Podkarpacie

Ogólnopolski strajk rolników również na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Rolnicy zrzeszeni w Agro Unii wyjdą na ulice w całej Polsce.

Podkarpacie

34 zarzuty dla 57-latki. Chodzi m.in. o wystawianie fikcyjnych faktur VAT

ROPCZYCE. Na trop oszustwa wpadli w kwietniu 2018 roku policjanci z wydziału kryminalnego ropczyckiej komendy.

Podkarpacie

Kolejne zatrucia czadem. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Stalowej Woli

PODKARPACIE. W ostatnim czasie miały miejsce cztery przypadki zatrucia czadem. 

Podkarpacie

Zmiany w mieleckim ratownictwie medycznym

MIELEC. Dyrektorzy szpitali oraz stacji pogotowia ratunkowego z czterech powiatów stworzyli konsorcjum.

Podkarpacie

Śmieciarka śmiertelnie potrąciła pieszą na osiedlowej drodze

STALOWA WOLA. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed południem na jednym z osiedli w Stalowej Woli. Śmiertelnie potrącona została 82-letnia kobieta.

Podkarpacie

Policja ostrzega przed utrudnieniami na drodze relacji Domaradz-Przemyśl

PODKARPACIE. Powstałe na drodze zaspy śnieżne utrudniają kierowcom jazdę.

Reklama