Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Na Podkarpaciu uruchomiono punkty "drive thru"

Dodano: 08.05.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W czterech podkarpackich miastach powstały punkty „drive thru” dla osób w kwarantannie. Działania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
Na Podkarpaciu uruchomiono pierwsze punkty „drive thru”, w których będą pobierane wymazy do badań na obecność koronawirusa. Powstały one przy szpitalach w Przemyślu Jaśle, Mielcu i Jarosławiu. Piąty punkt powstanie wkrótce przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.
 
Osoby przebywające w kwarantannie, będą miały możliwość przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa, bez wychodzenia z samochodu. O badaniach będzie przypominał system SMS.
 
„Schemat postępowania  wygląda tak, że osoba, która przebywa w kwarantannie, dzień wcześniej dostanie SMS-a, że w 12. dniu powinna odbyć badanie w punkcie drive thru. W wiadomości będzie także podana strona internetowa, na której można zapoznać się z informacjami na temat tego badania. „ – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.
Reklama
 
Docelowo powstanie także mapa z zaznaczonymi punktami, w których można wykonać takie badanie.  
 
„Zostanie również przygotowana specjalna mapa z punktami, gdzie będzie można pójść na badanie.  Osoba na kwarantannie zadzwoni do punktu, do którego będzie się udawała własnym transportem tego 12. dnia i umówi się na określoną godzinę.” – dodaje Małgorzata Waksmundzka-Szarek
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Leżał na poboczu drogi, miał 6 promili. Świadek zawiadomił policję

PODKARPACIE. Przypadkowy świadek być może uratował życie 40-letniego mieszkańca gminy Ulanów. Mężczyzna przewrócił się i leżał na poboczu drogi. Miał w organizmie 6 promili alkoholu. Na zewnątrz panowała niska temperatura.

Podkarpacie

Pierwszy obiekt na S19 Babica – Jawornik udostępniony kierowcom

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu budowy pierwszego obiektu inżynierskiego na odcinku drogi ekspresowej S19 Babica - Jawornik. W ostatnich miesiącach wykonawca zrealizował zasadnicze prace na wiadukcie: konstrukcję obiektu,...

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DK94 pod Lańcutem. 25-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. W Kosinie samochód osobowy potrącił 25-letniego pieszego. Na skutek obrażeń, mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Atak zimy. Aktualna sytuacja w województwie podkarpackim

PODKARPACIE. Obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiono obecną sytuację na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Trudne warunki pogodowe na Podkarpaciu. Blisko 3000 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Blisko 3000 interwencji strażaków związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu, kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu – to bilans minionego weekendu w województwie podkarpackim. W poniedziałek w południowej części Podkarpacia obowiązuje...

Podkarpacie

Tragedia w Sanoku. Dwie ofiary śmiertelne, ranni funkcjonariusze

SANOK. Tragiczne wydarzenia rozegrały się wczoraj w jednym z mieszkań w Sanoku. Mężczyzna zaatakował interweniujących funkcjonariuszy policji. Trzech z nich oraz strażak z KP PSP Sanok zostało rannych. Policjanci postrzelili agresora. Mimo...

Podkarpacie

Zima zawita na Podkarpacie. W piątek intensywne opady śniegu, ostrzeżenie IMGW

PODKARPACIE. Nawet 50 cm śniegu spadnie w piątek (21.11) na Podkarpaciu – tak wynika z prognozy meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od godzin porannych będą obowiązywać ostrzeżenia I i II stopnia.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie 10 nowych Orlików

PODKARPACIE. Województwo podkarpackie otrzymało ponad 14,5 mln zł dofinansowania na budowę kolejnych Orlików. Nowe obiekty dla małych piłkarzy powstaną m.in. w Głogowie Małopolskim, Trzebownisku, Świlczy, Mielcu czy Strzyżowie.

Reklama