Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Na Podkarpaciu uruchomiono punkty "drive thru"

Dodano: 08.05.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W czterech podkarpackich miastach powstały punkty „drive thru” dla osób w kwarantannie. Działania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
Na Podkarpaciu uruchomiono pierwsze punkty „drive thru”, w których będą pobierane wymazy do badań na obecność koronawirusa. Powstały one przy szpitalach w Przemyślu Jaśle, Mielcu i Jarosławiu. Piąty punkt powstanie wkrótce przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.
 
Osoby przebywające w kwarantannie, będą miały możliwość przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa, bez wychodzenia z samochodu. O badaniach będzie przypominał system SMS.
 
„Schemat postępowania  wygląda tak, że osoba, która przebywa w kwarantannie, dzień wcześniej dostanie SMS-a, że w 12. dniu powinna odbyć badanie w punkcie drive thru. W wiadomości będzie także podana strona internetowa, na której można zapoznać się z informacjami na temat tego badania. „ – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.
Reklama
 
Docelowo powstanie także mapa z zaznaczonymi punktami, w których można wykonać takie badanie.  
 
„Zostanie również przygotowana specjalna mapa z punktami, gdzie będzie można pójść na badanie.  Osoba na kwarantannie zadzwoni do punktu, do którego będzie się udawała własnym transportem tego 12. dnia i umówi się na określoną godzinę.” – dodaje Małgorzata Waksmundzka-Szarek
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Policyjne kontrole na ulicach. Chodzi o akcję „Smog”

PODKARPACIE. 19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Smog".

Podkarpacie

Cenne starodruki w rękach policji. Ich wartość przekracza 80 tys. zł

JAROSŁAW. Odzyskane przez policjantów księgi to dzieła w większości teologiczne, w języku łacińskim.

Podkarpacie

Odnaleziono zwłoki w Sanie. To zaginiony 29-latek

PODKARPACIE. W piątek, policjanci z Dubiecka przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 29-letniego.

Podkarpacie

Koronawirus 2019 –nCoV. Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 14 osób

PODKARPACIE. „Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób" - wyjaśnia dr Adam Sidor.

Podkarpacie

Ponad 28 mln zł za remont 4 km odcinka dk84

PODKARPACIE. Za inwestycje GDDKiA zapłaci 28,7 mln zł.

Podkarpacie

4 promile alkoholu u kierowcy, który dachował

PODKARPACIE. 35-letni kierowca vw golfa stracił panowanie nad pojazdem.

Podkarpacie

Pożar budynku mieszkalnego w Kańczudze. Zginął 57-latek

PODKARPACIE. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Reklama