Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Na stacji kolejowej w Mielcu powstanie dodatkowe przejście pod torami

Dodano: 14.04.2022 r.

fot. Materiały prasowe PKP PLK
fot. Materiały prasowe PKP PLK
MIELEC. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 8 mln zł na budowę dodatkowego przejścia podziemnego na stacji kolejowej w Mielcu. Nowy obiekt połączy osiedla, znajdujące się po przeciwległych stronach stacji i zapewni pieszym wygodną komunikację pod torami. 

Dodatkowe przejście pod torami w Mielcu znajdzie się w ciągu ulic Drzewieckiego – Skargi. Przed modernizacją trasy Padew - Mielec - Dębica, mieszkańcy korzystali w tym miejscu z przejścia na torach tzw. „labiryntu". Przejście podziemne to korzystniejsze rozwiązanie dla mieszkańców w rejonie mieleckiej stacji kolejowej. Bezkolizyjny obiekt połączy osiedla po przeciwległych stronach stacji i ułatwi komunikację. Piesi bezpiecznie przejdą pod torami, w tym uczniowie pobliskiej szkoły.

Budowę przejścia podziemnego za blisko 8 mln zł zrealizuje na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. firma INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o.. Zakończenie prac przewidziano pod koniec bieżącego roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Nowosielcu. Nie żyje 82- letni mężczyzna, ranny 6 latek

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Nowosielec w powiecie niżańskim. Kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem i najechał na 6-letnie dziecko. Chłopiec trafił do szpitala. Mężczyzna kierujący samochodem, pomimo pomocy...

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny mróz na Podkarpaciu, nawet - 20 stopni

ODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Podkarpacia w związku z prognozowanym silnym mrozem, który spodziewany jest w czasie weekendu. W niektórych rejonach województwa temperatura w nocy może...

Podkarpacie

Zderzenie autobusu z osobówką w Sanoku

SANOK. Na ulicy Staszica w Sanoku doszło do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z osobowym oplem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Podkarpacie

Wypadek ciężarówki na S19. Droga w kierunku Lublina zablokowana

PODKARPACIE. Na odcinku drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Zdziary , a węzłem Lasy Janowskie ciężarówka wypadła z drogi i wjechała do rowu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w miejscowości Równe. Nie żyje 40-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 40-letni kierowca mercedesa zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć z auta zakleszczonego mężczyznę. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy obwodnicy Kolbuszowej

PODKARPACIE. Ponad 12 kilometrów będzie miała obwodnica Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał decyzję środowiskową dla inwestycji.

Podkarpacie

Oddano do ruchu 20 km drogi ekspresowej S19

PODKARPACIE. Tuż przed świętami, do użytku kierowców oddano dwa odcinki drogi ekspresowej S19: Krosno – Miejsce Piastowe oraz Miejsce Piastowe – Dukla. To w sumie ponad 20 km nowej trasy.

Podkarpacie

Cztery osoby ranne w wypadku w Orzechówce

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały cztery osoby. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają brzozowscy policjanci.

Reklama