Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Napastnik biegł za dziewczyną szarpiąc ją, później pobił małżeństwo. Grozi mu 5 lat więzienia

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
TARNOBRZEG. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który na jednej z ulic Tarnobrzega zaatakował małżeństwo. Para została dotkliwie pobita, gdy stanęła w obronie nastoletniej dziewczyny. Napastnik biegł za nią chodnikiem, szarpał i bił. Szybkie działanie policjantów doprowadziło do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratora zakończyli czynności w sprawie pobicia małżeństwa, które stanęło w obronie nastolatki. Młoda kobieta została zaatakował przez swojego przyjaciela. Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc, na ul. 11 listopada w Tarnobrzegu. Około godziny 4 rano, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że na chodniku, przylegającym do osiedlowego parkingu, leży ranny mężczyzna, któremu kobieta z zakrwawiona twarzą próbuje udzielać pomocy. Zaalarmowali policjanci natychmiast udali się na miejsce.

Na jednym z chodników zauważyli ratowników medycznych i dwie ranne osoby. Funkcjonariusze ustalili, że to mieszkańcy Tarnobrzega - 47-letni mężczyzna i o dwa lata młodsza kobieta. Oboje posiadali liczne obrażenia. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że zostali dotkliwie pobici przez nieznanego im mężczyznę, kiedy stanęli w obronie dziewczyny. Agresywny napastnik, biegł za nią chodnikiem, szarpał i bił pięściami. Zapłakana dziewczyna odeszła w nieznanym kierunku, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
Reklama
Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. W toku podjętych czynności ustalili dane sprawcy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Mielca. Policjanci zapukali do jego mieszkania, lecz mężczyzny tam nie było. Policjanci szybko ustalili  jego  miejsce pobytu i zatrzymali mężczyznę. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Prowadząc dalsze czynności, funkcjonariusze ustalili tożsamość pokrzywdzonej. Okazała się nią 17-letnia mieszkanka Tarnobrzega.

W czwartek policjanci przesłuchali 19-letniego mieszkańca Mielca i przedstawili mu cztery zarzuty. Prokurator na postawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakazu opuszczania kraju. O dalszym losie  mężczyzny zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 

Źródło: KMP Tarnobrzeg
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na majówkę planują otworzyć tymczasowe przejście turystyczne z Wołosatego na Ukrainę

PODKARPACIE. Z tymczasowego przejścia granicznego będzie można korzystać przez pięć dni, od 1 do 5 maja.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja zajmie się „sądem nad Judaszem” w Pruchniku. Urząd Miasta odcina się od wydarzenia

PODKARPACIE. Materiały dot. nawoływania do nienawiści zostały przekazane do Prokuratury.

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Prace przy budowie ponad 15-kilometrowego odcinka obwodnicy Stalowej Woli i Niska mogą w końcu ruszyć pełną parą. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Małopolskim

25-letni kierowca seata zginął wczoraj w wypadku na DK 19.  

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Reklama