Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Nie tylko Rzeszów chce się powiększać. Znamy wyniki konsultacji społecznych w Głogowie Młp.

Dodano: 20.03.2019 r.

fot. Gmina Głogów Małopolski
fot. Gmina Głogów Małopolski
SĘDZISZÓW MŁP. Zakończyły się konsultacje społeczne na temat włączenia do Głogowa Małopolskiego pięciu sołectw z terenu gminy. Konsultacje z mieszkańcami odbyły się podczas zebrań wiejskich. Na pytania mieszkańców w sprawie zmiany granic, odpowiadał burmistrz i kierownicy referatów.

Za włączeniem pięciu sołectw do miasta Głogowa Młp. opowiedzieli się mieszkańcy obu osiedli Centrum i Niwa, a także mieszkańcy wsi: Rogoźnica, Wola Cicha i Zabajka. Mieszkańcy Lipia i Rudnej Małej byli przeciw włączeniu ich sołectw do miasta Głogowa Młp.

Wyniki konsultacji wraz z uchwałą Rady Miejskiej zostaną przekazane do wojewody podkarpackiej celem wydania opinii w sprawie, a następnie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przygotuje projekt rozporządzenia. Ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic podejmie Rada Ministrów.
Reklama
Celem włączenia sołectw do miasta Głogowa Młp. jest przygotowanie się do nowej perspektywy Unii Europejskiej 2021-2027, w której pojawią się programy dedykowane dla małych i średnich miast. Powiększenie Głogowa Młp. daje więc możliwość na rozpoczęcie procesu przygotowania i planowania inwestycji w perspektywie najbliższych 10 lat, a w przyszłości na skorzystanie ze środków finansowych na dalszy rozwój ośrodka miejskiego.

Burmistrz zapowiedział, iż sołectwa które staną się osiedlami miasta, od przyszłego roku otrzymają po 100 tys. zł. na realizację programów wybranych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego, a także opracowane zostaną miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego na obszarze nowych osiedli.
 
 

Źródło: Gmina Głogów Małopolski
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 30 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarły 2 osoby [8.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [7.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Wypadek w Bieszczadach. Awionetka uderzyła w drzewo. 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godz. 17:30 w Żernicy Wyżnej w Bieszczadach. Awionetka podczas lądowania uderzyła w drzewo. Trzy osoby zostały ranne.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie najdłuższy w Europie tor testowy dla kolei magnetycznej

PODKARPACIE. W Nowej Sarzynie na Podkarpaciu, powstanie 750-metrowy tor, na którym będzie testowana nowoczesna technologia magrail. Będzie to najdłuższy tego typu tor w Europie. Prace rozpoczną się jeszcze latem tego roku.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [2.06.2021]

PODKARPACIE. 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i tyle samo zgonów na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [1.06.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Reklama