Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Nietypowa akcja strażaków. Uratowali konia, który wpadł do piwnicy

Dodano:

fot. KP PSP w Brzozowie
fot. KP PSP w Brzozowie
PODKARPACIE. 22 strażaków brało udział w akcji wyciągania konia, który wpadł do piwnicy domu w Hłudnie.

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia br. w miejscowości Hłudnie, w powiecie brzozowskim. Po godz. 17:00 dyżurny PSP w Brzozowie otrzymał zgłoszenie o koniu, który wpadł do piwnicy domu. Do akcji ratowania zwierzęcia skierowano zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP z Brzozowa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Hłudnie.

Na miejscu okazało się, że koń wpadł do niewielkiej powinny o wysokości 1,4 m przez niewielki, żelbetowy otwór w stropie nad podpiwniczeniem. Aby bezpiecznie wyciągnąć zwierzę, strażacy musieli powiększyć otwór. Następnie za  pomocą pasów transportowych i wciągarki łańcuchowej, udało im się wyciągnąć zwierzę. Na szczęście koń nie doznał większych obrażeń i o własnych siłach został zaprowadzony do pobliskiej stajni.


Strażacy powiększają otwór w stropie żelbetowym, fot. KP PSP w Brzozowie

Akcja ratownicza trwała ponad 8 godzin, a wzięło w niej udział łącznie 22 strażaków z: KP PSP Brzozów, KM PSP Krosno i OSP Hłudno.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpacie się wyludnia, przybywa mieszkańców Rzeszowa

PODKARPACIE. Z końcem pierwszego półrocza tego roku województwo podkarpackie liczyło mniej ludności niż w analogicznym czasie 2020 r. Zwiększyła się natomiast liczba mieszkańców Rzeszowa.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 260 zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [22.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 264 nowe zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 130 osób wyzdrowiało. W wyniku chorób współistniejących z COVID-19 zmarło 6 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny wzrost zakażeń na Podkarpaciu. MZ potwierdziło ponad 300 przypadków [21.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejne 74 osoby wyzdrowiały. W wyniku chorób współistniejących z koronawirusem zmarło 6 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 250 nowych zakażeń na Podkarpaciu [20.10.2021]

PODKARPACIE. To najwyższa dobowa liczba zakażeń w regionie od kwietnia br. 

Podkarpacie

50 interwencji strażaków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała dziś rano KW PSP w Rzeszowie, w ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy 50-krotnie wyjeżdżali do usuwania skutków podmuchów silnego wiatru w naszym regionie.

Podkarpacie

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o zagrożeniu silnym wiatrem na południu woj. podkarpackiego.

Podkarpacie

160 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [19.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejnych 81 osób wyzdrowiało. W wyniku występowania chorób współistniejących zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Mandat za "selfie" przy granicy

PODKARPACIE, Ukaraniem mandatem przez straż graniczną zakończyło się dla trojga młodych osób robienie sobie zdjęć za granicą z Ukrainą.

Reklama