Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Nieznaczny wzrost liczby turystów odwiedzających Podkarpacie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W województwie podkarpackim nieznacznie wzrosła liczba turystów korzystających z obiektów noclegowych. Udzielono również więcej noclegów. Mniej natomiast było turystów zagranicznych.

Turystyczne obiekty noclegowe na Podkarpaciu dysponowały w 2018 roku 34,7 tys. miejscami noclegowymi. W samym Rzeszowie funkcjonowało 46 turystycznych obiektów noclegowych, dysponujących 3,9 tys. miejscami noclegowymi.

Turyści na Podkarpaciu

W 2018 roku z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 1,3 mln osób, w tym 151,0 tys. z zagranicy. Z noclegów w hotelach skorzystało łącznie 751,1 tys. osób. W ciągu całego 2018 roku we wszystkich obiektach noclegowych udzielono 3,5 mln noclegów.
W ub. roku na Podkarpaciu funkcjonowały 642 turystyczne obiekty noclegowe, w tym 149 hoteli. Łącznie było o 60 obiektów więcej niż w 2017 roku.
Reklama
Ogólna liczba turystów wybierających noclegi na Podkarpaciu w 2018 roku była o 37,4 tys. wyższa niż w 2017 roku. Mniej było natomiast turystów zagranicznych (o 11,7 tys. osób). Natomiast noclegów w 2018 roku wszystkim turystom udzielono o 155,4 tys. więcej niż rok wcześniej.

Turyści w Rzeszowie

Z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie w 2018 roku skorzystało 272,7 tys. osób, w tym 69,8 tys. z zagranicy. Wszystkim turystom udzielono łącznie 395,2 tys. noclegów (97,0 tys. turystom z zagranicy).

W 2018 roku w porównaniu z 2017 rokiem ogólna liczba turystów korzystających z noclegów wzrosła o 722 osoby, natomiast turystów zagranicznych zmalała o 9,7 tys. Ogółem turystom w 2018 roku udzielono o 976 noclegów mniej niż w 2017 roku.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 255 przypadków zakażenia na Podkarpaciu. Dziś 4 nowe

PODKARPACIE. 4 nowe przypadkia zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu - poinformował Podkarpacki Inspektor Sanitarny.

Podkarpacie

Koronawirus. 5 nowych przypadków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 5 nowych osobach zakażonych koronawirusem SARS-CoV2.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja w województwie podkarpackim [16.04.2020r.]

PODKARPACIE. Mamy 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Poinformowano również o kolejnej ofierze śmiertelnej.

Podkarpacie

Koronawirus. 2 nowe osoby zakażone na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował w najnowszym komunikacie o 2 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Akcja grupy SPEED. Zatrzymano pijanego kierowcę, który pędził 131 km/h w terenie zabudowanym

2 promile alkoholu w organizmie miał 54-letni kierowca volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km/h.

Podkarpacie

Pijany 40-latek straszył klientów sklepu, że jest zakażony koronawirusem. Złamał kwarantannę

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miał 40-letni mężczyzna objęty kwarantanną, który mimo zakazu, udał się na zakupy, a w sklepie do którego poszedł kaszlał i straszył klientów, że jest zakażony koronawirusem. 

Podkarpacie

Nowy most w Mielcu przeszedł próbę obciążeniową

PODKARPACIE. Inwestycja o wartości blisko 44 mln zł już wkrótce będzie dostępna dla kierowców.

Reklama