Rzeszów - Piątek, 18.07.2025
Reklama

Nowa atrakcja w Solinie. Zjeżdżalnia grawitacyjna „Bieszczadzka Furia” [zdjęcia, film]

Dodano: /

fot. PKL
fot. PKL

Zjeżdżalnia grawitacyjna „Bieszczadzka Furia” to nowa atrakcja w ośrodku Grupy PKL w Solinie, udostępniona turystom na początku lipca. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w najbliższą sobotę.

„Zjeżdżalnia grawitacyjna to nie tylko emocje i prędkość, ale również opowieść o pradawnych mocach. Stworzona przez Czady i Eskulapa, wiedzie krętą trasą ukrytą na zboczu Góry Jawor. Trzy żywioły, magiczna sceneria i duch wolności czekają, by wciągnąć każdego w wir bieszczadzkiej legendy, którą poznacie w parku rozrywki Tajemnicza Solina” – czytamy w komunikacie biura prasowego PKL.

Bieszczadzka Furia to połączenie prędkości, zapierających dech w piersiach krajobrazów i regionalnej legendy. Nowa atrakcja mierzy ponad 580 metrów i prowadzi malowniczą trasą zboczem Góry Jawor z widokiem na Jezioro Solińskie. Mogą z niej korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci już od 3. roku życia.

Bolidy, którymi poruszają się turyści, zostały zainspirowane trzema żywiołami: Ogniem, Wichrem i Burzą. Każdy zjazd to nie tylko dawka adrenaliny, ale także niezwykła podróż do świata bieszczadzkich legend, które można odkrywać w parku rozrywki Tajemnicza Solina – Bieszczadzka Furia stanowi integralną część tej opowieści.

Minimalna prędkość pojazdów wynosi od 1 do 3 m/s w zależności od nachylenia trasy, co zapewnia płynność jazdy. Maksymalna prędkość to 40 km/h – jej przekroczeniu zapobiega automatyczny ogranicznik.

Bolidy wyposażone są w tzw. elektrozamki, które blokują możliwość ich odpięcia zarówno podczas zjazdu, jak i wjazdu, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Pojazdy są przestronne i designerskie, komfortowo mieszczą dwie osoby. Każdy posiada oświetlenie z przodu i z tyłu, dzięki czemu jest dobrze widoczny, a przy tym efektownie się prezentuje.

Reklama

Podczas zjazdu pasażer nie musi ręcznie hamować pojazdu – w solińskiej zjeżdżalni wszystko działa automatycznie, na zasadzie tzw. prądów wirowych, co eliminuje tarcie i zużycie, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo, nawet w deszczu. Dodatkowo każdy bolid wyposażony jest w automatyczny system wspomagania jazdy, a dzięki czujnikom i antenkom pasażerowie mogą komunikować się ze sobą na trasie. System utrzymuje bezpieczny dystans od poprzedzającego pojazdu, dostosowując go do prędkości, dzięki czemu nie ma ryzyka kolizji i można w pełni cieszyć się przygodą.

Wielkie otwarcie Bieszczadzkiej Furii z Jankesem

Choć nowa atrakcja PKL w Solinie jest już dostępna dla turystów, jej oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę, 12 lipca. Wydarzenie poprowadzi Jankes, popularny prezenter Radia Eska. W programie przewidziano m.in. animacje dla dzieci, malowanie twarzy, konkursy i wiele innych atrakcji.

***
Ośrodek Grupy PKL w Solinie to jedna z największych i najważniejszych atrakcji turystycznych Podkarpacia, czynna przez cały rok. Na odwiedzających czeka tu nie tylko niezwykła podróż gondolami nad monumentalną zaporą i podziwianie panoramy z wieży widokowej, ale także możliwość odkrywania tajemnic Bieszczad w parku rodzinnej rozrywki Tajemnicza Solina.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rzeki

PODKARPACIE. 19-letni kierowca mazdy, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w rzece. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [8.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 72 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus. Duży wzrost zakażeń na Podkarpaciu [7.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 130 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [6.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 89 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Z rzeki wyłowiono ciało 67-latka. Policja ustala przyczyny śmierci mężczyzny

PODKARPACIE. Ciało 67-letniego mężczyzny wyłowiono dziś rano z rzeki Stobnica w Brzozowie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 60 zakażeń, 5 zgonów [5.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 68 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 57 osób. Na choroby współistniejące wraz z Covid-19 zmarło 4 osoby; wyłącznie z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba.

Podkarpacie

Obwodnica Łańcuta prawie gotowa

ŁAŃCUT. Jeszcze kilka tygodni potrwają prace przy rozbudowie blisko 6-kilometrowego odcinka DK94 Łańcut – Głuchów (tzw. obwodnica Łańcuta). W sobotę teren budowy odwiedził Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.  

Podkarpacie

30 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [4.10.2021]

​PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 30 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 72 osoby wyzdrowiały. Nie potwierdzono żadnych zgonów.

Reklama