Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Nowa droga z Przemyśla w Bieszczady. Jest umowa na dokumentację projektową

Dodano: 21.02.2025 r. / Redakcja

fot. Sebastian Stankiewicz  Biuro prasowe UMWP
fot. Sebastian Stankiewicz Biuro prasowe UMWP

PODKARPACIE. Podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy ponad 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej łączącego Hermanowice z Aksmanicami. Jest to pierwszy etap przedsięwzięcia uwzględnionego w wykonanym w 2022 roku "Studium Techniczno-Ekonomicznym – Połączenie Przemyśla z Bieszczadami".

Dokumentacja projektowa obejmie m.in. koncepcję inwestycji, projekty budowlane oraz decyzje formalno-prawne niezbędne do realizacji. Dokumentację przygotuje biuro projektowe "Attila". Wartość zadania to ponad 1,7 mln zł. Środki na jego realizację pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Droga będzie miała parametry klasy Z i szerokość 7 metrów. Początek nowego odcinka umiejscowiony będzie na drodze wojewódzkiej nr 885, na granicy miejscowości Hermanowice i Malhowice. Dalej trasa przebiegać będzie przez tereny rolne, przecinając dwie drogi powiatowe, aż do Aksmanic.

Projekt zakłada równię budowę m.in. ścieżek dla pieszych i rowerów, zatok przystankowych, zjazdów oraz oświetlenia.

Reklama

Dokumentacja projektowa wraz z decyzją ZRID ma zostać ukończona do IV kwartału 2026 roku. Po jej zakończeniu będzie można rozpocząć proces budowy.

„Bieszczady to obszar, który zasługuje na coraz lepsze połączenia drogowe. Dzisiejsze podpisanie umowy traktuję jako pierwszy krok do realizacji szeregu inicjatyw łączących Bieszczady z różnymi częściami województwa. W niedalekiej przyszłości, oprócz nowych dróg, powstaną także ścieżki rowerowe” – podkreślił wicemarszałek Pilch podczas podpisania umowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Sanocki artysta, twórca m.in. kilku murali w Rzeszowie zwycięzcą plebiscytu "Nieprzeciętni 2020"

Arkadiusz Andrejkow wygrał tegoroczną odsłonę plebiscytu „Czwórki” i zyskał tytuł Nieprzeciętnego 2020. Internauci oddali rekordową liczbę - ponad 72 tysięcy - głosów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 10 osób wyzdrowiało. Tylko 2 nowe przypadki [30.06.2020]

PODKARPACIE. 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 10 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. 2350 odbiorców bez prądu

PODKARPACIE. Przez województwo przeszedł front burzowy, który wyrządził liczne szkody w kilku powiatach.

Podkarpacie

GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe na Podkarpaciu są przejezdne

PODKARPACIE. Lokalnie występują utrudnienia w ruchu pieszym.

Podkarpacie

Podkarpacka Inspekcja Transportu Drogowego ma cztery nowe radiowozy

PODKARPACIE. Cztery furgony wyposażone w specjalistyczny sprzęt kontrolny trafiły do podkarpackiej ITD. Wartość radiowozów to 1,7 mln zł

Podkarpacie

Sejmik Województwa zajmie się pomocą dla poszkodowanych

PODKARPACIE. Trwa szacowanie szkód w różnych częściach województwa po ulewnych deszczach na Podkarpaciu. Sejmik Województwa ma przygotować w poniedziałek rozwiązania dla ofiar żywiołu.

Podkarpacie

Alert RCB dla Podkarpacia. Ulewny deszcz, burze i wiatr w porywach do 110 km/h

PODKARPACIE. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS’y z ostrzeżeniem do mieszkańców Podkarpacia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 nowych przypadków, 4 osoby wyzdrowiały [29.06.2020]

PODKARPACIE. Łącznie do tej pory potwierdzono 647 przypadków, 368 osób wyzdrowiało, zmarło 50 osób.

Reklama