Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

Nowa konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii

Dodano: /

fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów
fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów

PODKARPACIE. Dr Anna Juza została powołana na 5-letnią kadencję, na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diabetol.

Dr n. med. Anna Juza jest zawodowo związana jest z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Pracuje na stanowisku starszego asystenta w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych.

Konsultanci wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Majdanie Golczańskim. 61-latek leżał na drodze. Najechał na niego samochód

PODKARPACIE. Trwa ustalanie przyczyn wypadku, do którego doszło wczoraj w Majdanie Golczańskim. Samochód najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

S19 Sokołów-Jasionka będzie rozbudowana

PODKARPACIE. Dzięki rozbudowie, na tym odcinku S19 będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pas awaryjny o szerokości 2,5 m oraz pobocza.

Podkarpacie

IMGW Ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś (6.05) na terenie całego województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 230 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 3 osoby.

Podkarpacie

Policja podsumowała majowy weekend na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. 25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne, 62 nietrzeźwych kierowców.

Podkarpacie

Z zalewu w Strzegocicach wyłowiono ciało mężczyzny. Prawdopodobnie to poszukiwany 29-latek

PODKARPACIE. CIało mężczyzny wyłowiono wczoraj około godz. 18:00. Policja wspólnie z prokuraturą ustalają, czy jest to poszukiwany 29-latek.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 273 zakażenia w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 5 osób.  

Podkarpacie

Wypadł ze skutera do wody. Trwają poszukiwania 29-letniego mężczyzny

PODKARPACIE. Trwają poszukiwania 29-letniego mężczyzny, który wczoraj wypadł ze skutera wodnego na zalewie w Strzegocicach i zniknął pod wodą.

Reklama