Nowe karetki dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie
Dodano: 09.01.2024 r.
fot. PUW w Rzeszowie
RZESZÓW. Sześć nowych ambulansów trafiło na wyposażenie pogotowia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ich wartość to ponad 3 mln zł. Pieniądze na zakup karetek udało się uzyskać dzięki montażowi finansowemu ze środków samorządu województwa, WSPR oraz z budżetu państwa.
Oficjalne przekazanie pojazdów odbyło się wczoraj, na placu przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Trzy nowe karetki zasilą tabor rzeszowskiego pogotowia, kolejne trzy trafią do Brzostka, Leżajska i Dynowa. Są to karetki różnych marek i z różnym wyposażeniem.
Dwa ambulanse z noszami elektrycznymi zakupione zostały dzięki wsparciu z Samorządu Województwa Podkarpackiego. Jedną karetkę udało się kupić w ramach dotacji celowej z budżetu państwa. Kolejne trzy karetki wraz z noszami WSPR zakupiła ze środków własnych.
W województwie podkarpackim funkcjonuje 101 zespołów ratownictwa medycznego. Od 1 stycznia 2024 r. powstały cztery nowe: w Brzostku, Horyńcu-Zdroju, Domaradzu i w Hyżnem. Dwie z nich obsługuje pogotowie w Rzeszowie, pozostałe pogotowia w Sanoku i Przemyślu.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego dysponuje aktualnie 25 zespołami ratownictwa.
PODKARPACIE. 26 tys. maseczek chirurgicznych, 1 850 przyłbic i 6,5 tys. półmasek ochronnych otrzymają wojewódzkie placówki walczące z pandemią Covid-19. To kolejne unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.
PODKARPACIE. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na DK19 w Targowiskach. W zderzeniu volkswagena z ciężarowym manem, zginął kierowca osobówki.
PODKARPACIE. Ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 667 mieszkańców województwa. Wyzdrowiało kolejne 112 osób. Dziś potwierdzono kolejne 14 zgonów.
PODKARPACIE. Przemyscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Przemyśla. W zderzeniu trzech samochodów zginęła 37-letnia kobieta oraz 71-letni mężczyzna.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz