Rzeszów - Piątek, 03.07.2026
Reklama

Nowe ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia. Upał trzeciego stopnia i burze z gradem

Dodano: 30.06.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał aktualne ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa podkarpackiego. W całym regionie obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałem, a na południu województwa — drugiego stopnia przed burzami, którym może towarzyszyć grad.

Upał — stopień 3 (cały region)

Ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia przed upałem obejmuje wszystkie powiaty województwa podkarpackiego. Obowiązuje od godz. 16:00 w poniedziałek 29 czerwca do godz. 20:00 w środę 1 lipca — zmiana dotyczy przedłużenia ważności ostrzeżenia.

Synoptycy prognozują utrzymujące się upały. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 33°C do 37°C, a minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

Burze — stopień 2 (południe województwa)

Reklama

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami obowiązuje w sześciu powiatach: bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim, sanockim oraz w Krośnie. Jest ważne dziś, 30 czerwca, od godz. 14:00 do godz. 20:00.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 45 mm oraz porywy wiatru do około 75 km/h. Lokalnie może spaść grad.

Zalecenia

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o podstawowych zasadach postępowania podczas upałów. W miarę możliwości należy ograniczać przebywanie na słońcu, a podczas pobytu na zewnątrz nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież oraz stosować kremy z filtrem UV. Pod żadnym pozorem nie wolno pozostawiać dzieci ani zwierząt w samochodzie.

Należy również pamiętać o piciu dużych ilości niegazowanej wody, aby uniknąć odwodnienia. W ciągu dnia warto zamykać okna i zasłaniać żaluzje lub rolety, co pozwoli ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń.

Przed burzą warto zabezpieczyć przedmioty na balkonach i tarasach, unikać otwartych przestrzeni oraz pojedynczych drzew, a w domu odłączyć od prądu wrażliwy sprzęt elektroniczny. Kierowcy powinni liczyć się z nagłym pogorszeniem widoczności i śliską nawierzchnią.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 667 nowych zakażonych na Podkarpaciu. W Rzeszowie 75 przypadków [20.10.2020]

PODKARPACIE. Ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 667 mieszkańców województwa. Wyzdrowiało kolejne 112 osób. Dziś potwierdzono kolejne 14 zgonów.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Przemyśla. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Przemyśla. W zderzeniu trzech samochodów zginęła 37-letnia kobieta oraz 71-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy punkt drive-thru na Podkarpaciu

PODKARPACIE.  Łącznie badania można wykonać obecnie w 26 miejscach. Każde z nich obsługuje średnio 50 pacjentów dziennie.

Podkarpacie

458 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [19.10.2020]

PODKARPACIE. 458 zakażeń, 130 wyzdrowień, 4 zgony – oto najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 721 zakażeń, 141 wyzdrowień, 8 zgonów [18.10.2020]

PODKARPACIE. Minionej doby w województwie podkarpackim odnotowano największą liczbę zakażonych (721 osób) oraz największą liczbę ozdrowieńców (141 osób) od początku pandemii. Z powodu Covid-19 zmarło 8 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej przypadków w Rzeszowie [17.10.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 704 nowe przypadki, z czego aż 128 w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord goni rekord - 563 zakażenia, 17 zgonów na Podkarpaciu [16.10.2020]

PODKARPACIE. Mamy najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Odnotowano rekordową liczbę zakażeń i zgonów.

Podkarpacie

Duże kolejki do punktów drive-thru na Podkarpaciu. W planach otwarcie kolejnych

PODKARPACIE. W związku z dużymi kolejkami przy punktach pobrań w województwie podkarpackim, uruchomione zostaną dodatkowe punkty.  

Reklama