Reklama

Aktualności / Podkarpacie

Duże kolejki do punktów drive-thru na Podkarpaciu. W planach otwarcie kolejnych

Dodano: 15.10.2020 r.

Duże kolejki do punktów drive-thru na Podkarpaciu. W planach otwarcie kolejnych  - Aktualności Podkarpacie

fot. Adobe Stock

PODKARPACIE. W związku z dużymi kolejkami przy punktach pobrań w województwie podkarpackim, uruchomione zostaną dodatkowe punkty.  

Liczba osób zakażonych w województwie podkarpackim stale rośnie. Dziś potwierdzono rekordową liczbę nowych zakażeń – 420 przypadków. Coraz więcej pacjentów zgłasza się również do mobilnych punktów pobrań, w celu wykonania badania na obecność Covid-19.

Z danych podkarpackiego oddziału NFZ wynika, że najwięcej pacjentów zgłasza się do punktów w Przemyślu i Krośnie, w związku z czym tam w pierwszej kolejności podjęto działania zmierzające do przyspieszenia czasu oczekiwania na wymaz – wydłużono godziny pobrań oraz wprowadzono dodatkowe numery telefonów, pod którymi można umówić się na konkretny termin badania.

„Decyzje zmierzające do zniwelowania tak długiego czasu oczekiwania zostały podjęte niezwłocznie we współpracy z placówkami ochrony zdrowia i dwa punkty w Przemyślu i Krośnie, w których czas oczekiwania był największy podjęły już odpowiednie działania. – informuje Rafał Śliż, Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Punkty drive-thru na Podkarpaciu

Obecnie w województwie podkarpacki funkcjonuje 25 punktów pobrań. Zlokalizowane są najczęściej przy szpitalach, izbach przyjęć lub większych placówkach. Punkty w Przemyślu, Mielcu, Łańcucie, Leżajsku, Sędziszowie i Tarnobrzegu otwierają się już o godzinie 6 i 7 rano. Jako ostatnie, o godzinie 19 kończą pracę punkty w Lubaczowie i Nowej Dębie.

Wkrótce uruchomione zostaną dodatkowe cztery punkty pobrań - trwają rozmowy zmierzające w tym kierunku.REKLAMA

Wybór konkretnego punktu należy wyłącznie do pacjenta i nie musi on ograniczać się do naszego województwa. Zatem osoby, którym łatwiej udać się do Małopolski, województwa świętokrzyskiego czy lubelskiego, mogę bez żadnych problemów wykonać badanie w dowolnym punkcie w kraju.

Jak uzyskać skierowanie na badanie?

Skierowanie na badanie jest wystawiane w systemie elektronicznym bez papierowych druków, a pacjent powinien mieć przy sobie wyłącznie dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty).
Dzięki takiemu rozwiązaniu, skierowanie nie zostanie zgubione czy zniszczone, a ponadto każdy punkt pobrań ma dostęp do naszego skierowania natychmiast po jego wprowadzeniu przez lekarza.
Warto również pamiętać, że lekarz rodzinny ma od dłuższego czasu możliwość skierowania swojego pacjenta na takie badanie, jeśli po przeprowadzonym badaniu w gabinecie bądź wywiadzie telefonicznym (teleporada) stwierdzi taką konieczność.
 
Lista punktów pobrań


Aktualna listę punktów pobrań można znaleźć na stronie pacjent.gov.pl w zakładce „Znajdź mobilny punkt pobrań” oraz na stronie Podkarpackiego Oddziału NFZ nfz-rzeszow.pl (u góry strony na pomarańczowym pasku ważnych wiadomości). Informacje o punktach pobrań można również uzyskać dzwoniąc na bezpłatną, całodobową linię Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590.

Na tych stronach internetowych poza wykazem wszystkich punktów w Polsce, jest również mapa, dokładny adres i numer telefonu, pod który warto wcześniej zadzwonić umawiając się wstępnie na badanie.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [22.01.2021] - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [22.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu....

Kto wykona dokumentacje dla budowy dwóch obwodnic na Podkarpaciu? - Aktualności Podkarpacie

Kto wykona dokumentacje dla budowy dwóch obwodnic na Podkarpaciu?

PODKARPACIE. Poznaliśmy oferty na wykonanie dokumentacji obwodnic: Miejsca Piastowego i Przemyśla, które powstaną w ramach programu &...

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 15 osób [21.01.2021] - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 15 osób [21.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 216 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 136 osób, zmarło 15 mieszkańc&o...

Mocno powieje na Podkarpaciu, w porywach nawet do 90 km/h - Aktualności Podkarpacie

Mocno powieje na Podkarpaciu, w porywach nawet do 90 km/h

PODKARAPACIE. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem, który wystąpi w południowej części wojewód...

Zakończył się kolejny etap elektryfikacji linii Ocice - Rzeszów - Aktualności Podkarpacie

Zakończył się kolejny etap elektryfikacji linii Ocice - Rzeszów

PODKARPACIE. Zakończył się ważny etap elektryfikacji trasy Ocice - Rzeszów, która zapewni sprawniejsze podróże dalekobi...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem