Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej na Podkarpaciu

Dodano: 27.02.2023 r.

fot. BiOSG
fot. BiOSG
PODKARPACIE. 58 nowych adeptów dołączyło do grona funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W czwartek, 23 lutego br. odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant BiOSG, gen. bryg. SG Andrzej Popko pogratulował nowym adeptom pozytywnych wyników w procesie rekrutacji. Jak zaznaczył, proces ten jest „bardzo złożony i wymagający”, a do momentu ślubowania docierają tylko najlepsi. Komendant nawiązał również do szczególnego czasu i okoliczności, w jakich funkcjonariusze rozpoczynają służbę i podkreślił ogrom wyzwań, jakie ich czekają.

Wśród nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej jest 19 kobiet i 39 mężczyzn, w większości mieszkańców Podkarpacia. Jedna osoba pochodzi z województwa lubelskiego. Większość z nich posiada wykształcenie średnie.
Reklama
Nowi funkcjonariusze za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. W sierpniu, po pozytywnie zdanych egzaminach, rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG.

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej służy ponad dwa tysiące funkcjonariuszy. W tym roku planowane jest przyjęcie do służby łącznie 135 mundurowych. Kolejne wcielenia odbędą się w czerwcu i październiku.

 
Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Otwarto kolejną stację paliw przy podkarpackim odcinku A4

Obiekt powstał na MOP Paszczyna Północ przy A4, na wschód od Rzeszowa.

Podkarpacie

Samorząd województwa uruchomił już pierwsze środki na pomoc szpitalom

PODKARPACIE. Samorząd Województwa Podkarpackiego przekaże 50 mln zł na ochronę zdrowia w związku z koronawirusem. Uruchomiono już 20 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. 95 zakażonych na Podkarpaciu. Potwierdzono dwa nowe przypadki

PODKARPACIE.  Łącznie dzisiaj pojawiło się w naszym regionie 15 nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [31.03.2020]

PODKARPACIE. Potwierdzono 13 nowych osób zakażonych koronawirusem. Jedna osoba wyzdrowiała. Aktualnie w województwie podkarpckim mamy łącznie 93 osoby zakażone.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Pustkowie. Nie żyje 34-letni mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Pustkowie, w powiecie dębickim. Kierowca renault master śmiertelnie potrącił 34-letniego pieszego.

Podkarpacie

Do szpitala w Łańcucie trafiły respiratory od podkarpackich strażaków

Kolejna pomoc dla łańcuckiego szpitala, tym razem od podkarpackich strażaków.

Podkarpacie

Uderzyła motocyklem w przystanek. Mimo reanimacji zmarła

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Podkarpacie

Koronawirus. Dwie kolejne ofiary śmiertelne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. PODKARPACIE. To kobieta lat 32 i mężczyzna lat 80. Osoby miały choroby współistniejące.

Reklama