Rzeszów - Czwartek, 29.01.2026
Reklama

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej na Podkarpaciu

Dodano: 27.02.2023 r.

fot. BiOSG
fot. BiOSG
PODKARPACIE. 58 nowych adeptów dołączyło do grona funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W czwartek, 23 lutego br. odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant BiOSG, gen. bryg. SG Andrzej Popko pogratulował nowym adeptom pozytywnych wyników w procesie rekrutacji. Jak zaznaczył, proces ten jest „bardzo złożony i wymagający”, a do momentu ślubowania docierają tylko najlepsi. Komendant nawiązał również do szczególnego czasu i okoliczności, w jakich funkcjonariusze rozpoczynają służbę i podkreślił ogrom wyzwań, jakie ich czekają.

Wśród nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej jest 19 kobiet i 39 mężczyzn, w większości mieszkańców Podkarpacia. Jedna osoba pochodzi z województwa lubelskiego. Większość z nich posiada wykształcenie średnie.
Reklama
Nowi funkcjonariusze za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. W sierpniu, po pozytywnie zdanych egzaminach, rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG.

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej służy ponad dwa tysiące funkcjonariuszy. W tym roku planowane jest przyjęcie do służby łącznie 135 mundurowych. Kolejne wcielenia odbędą się w czerwcu i październiku.

 
Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Trwają poszukiwania 16-latki. Od sylwestra nie wróciła do domu

PRZEWORSK. Dziewczyna w dniu 31 grudnia 2018 roku w godzinach przedpołudniowych wyjechała do znajomych na sylwestra i do chwili obecnej nie powróciła.

Podkarpacie

42-latek z Mielca popełnił cztery przestępstwa jednego wieczoru

MIELEC. Mężczyźnie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Najpierw spowodował kolizję, później uciekł. 19-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie

KROSNO. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na przykościelny parking i uszkadził trzy samochody.

Podkarpacie

Kradli ubrania w galeriach handlowych. Trójce zatrzymanych grozi 5 lat pozbawienia wolności

MIELEC. Wartość skradzionego mienia wyceniono na kwotę bliską 7 tysięcy złotych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Przemyślu

PRZEMYŚL. W wyniku doznanych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł 46-letni obywatel Irlandii, pochodzący z Ukrainy.

Podkarpacie

Policja podsumowała działania sylwestrowo-noworoczne

PODKARPACIE. Pięciodniowa akcja rozpoczeła się w piątek, 28 grudnia.

Podkarpacie

Podkarpacie objęte ostrzeżeniem meteorologicznym. Będą zawieje i zamiecie śnieżne

PODKARPACIE. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 85 %

Reklama