Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej na Podkarpaciu

Dodano: 04.11.2020 r.

fot. BiOSG
fot. BiOSG
PODKARPACIE. 4 listopada 2020 r. na placu apelowym komendy BiOSG w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie 25 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Ze względu na pandemię, uroczystość miała kameralny charakter i została przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg SG Robert Rogoz wyraził przekonanie, że pomimo rozpoczęcia służby w trudnym czasie , po odpowiednim przygotowaniu nowi funkcjonariusze staną na wysokości zadania konsekwentnie realizując przesłanie roty ślubowania.

Nowi funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej to w większości mieszkańcy Podkarpacia, w wieku od 21 do 33 lat. Jest wśród nich 7 kobiet. Po pozytywnym ukończeniu kursów w ośrodku szkoleniowym SG w Lubaniu, rozpoczną służbę na trzech podkarpackich przejściach granicznych w Medyce, Korczowej oraz w Budomierzu.


 
Źródło: BiOSG
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Remont na DK 19 w Babicy. Utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Do 15 listopada 2022 r. potrwa naprawa nawierzchni drogi krajowej nr 19 w Babicy. 

Podkarpacie

Ciało mężczyzny w Wisłoce. Policja ustala jego tożsamość

PODKARPACIE. Ciało zauważył w niedzielę rano pracownik Wód Polskich.

Podkarpacie

Podsumowanie "Trzeźwego weekendu" na Podkarpaciu. Skontrolowano ponad 15 tys. kierowców

PODKARPACIE. 21 kierowców odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

22-latek uszkodził fontannę multimedialną. Odpowie przed sądem

PODKARPACIE. 22-letni mieszkaniec Jarosławia odpowie przed sądem za uszkodzenie fontanny multimedialnej znajdującej się na jarosławskim rynku.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. strzyżowskim. Nie żyje 29-letni kierowca bmw

PODKARPACIE. 29-letni kierowca bmw zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Rusza zintegrowany bilet "Pociąg + autobus"

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jest to bilet miesięczny imienny, uprawniający do przejazdów pociągami POLREGIO oraz autobusami komunikacji miejskiej ZTM w Rzeszowie.

Podkarpacie

Koń spacerował po drodze wojewódzkiej w Humniskach. Interweniowała policja

PODKARPACIE. Mundurowym udało się ustalić włąściciela konia, który odebrał zwierzę i zaprowadził do zagrody.

Podkarpacie

Dachowanie skody w Dobieszynie. Kierowca miał ponad 2,5 promila

PODKARPACIE. Kierowca nie odniósł większych obrażeń i oddalił się z miejsca zdarzenia. Chwilę później zatrzymali go policjanci.  

Reklama