Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Nowoczesne kamery na podkarpackich przejściach granicznych

Dodano:

fot.  Archiwum BOSG
fot. Archiwum BOSG
PODKARPACIE. Podkarpackie przejścia graniczne wyposażono w nowoczesne optoelektroniczne systemy nadzoru do obserwacji terenu w dzień i w nocy. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln zł.

„Wzmocnienie ochrony granicy państwowej” to jeden z głównych celów Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, w którym uczestniczy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. W ramach programu, na wszystkich podkarpackich przejściach granicznych, tj. w Budomierzu, Korczowej, Medyce i Krościenku zamontowano nowoczesne kamery do obserwacji terenu w dzień i w nocy.

Dzięki kamerom, możliwe będzie lepsze zabezpieczenie przejść granicznych i terenów przyległych. Pomogą one również wykryciu ewentualnych prób nielegalnego przekroczenia granicy oraz przemytu towarów.

Łączna wartość inwestycji, finansowanej w większość z funduszy unijnych, to prawie 1,5 mln złotych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. 46-letnia kobieta trafiła do szpitala

PODKARPACIE. 46-letnia mieszkanka Wetliny została zaatakowana przez niedźwiedzia. Zwierzę kilkukrotnie ją pogryzło. Kobieta trafiła do szpitala.

Podkarpacie

4-latek wbiegł pod nadjeżdżający samochód. Trafił do szpitala

PODKARPACIE. 4-letni chłopiec wbiegł wprost pod nadjeżdżający samochód. Ranne dziecko trafiło do szpitala w Rzeszowie.

Podkarpacie

Zderzenie dwóch busów na podkarpackim odcinku A4. 5 kobiet rannych

PODKARPACIE. Pięć kobiet trafiło do szpitali po zderzeniu dwóch busów pasażerskich na autostradzie A4 w miejscowości Zabłotce na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 58 nowych adeptów dołączyło do grona funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Podkarpacie

61-latek z Rzeszowa zasłabł za kierownicą i uderzył w lampę. Nie żyje

JAROSŁAW. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po południu w Jarosławiu.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy S19 Krosno - Miejsce Piastowe

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na budowę (ZRID) ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Krosno i Miejsce Piastowe.

Podkarpacie

Zderzenie quada z osobówką. 1 osoba w szpitalu

PODKARPCIE. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Okonin powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Reklama