Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Nowoczesne kamery na podkarpackich przejściach granicznych

Dodano:

fot.  Archiwum BOSG
fot. Archiwum BOSG
PODKARPACIE. Podkarpackie przejścia graniczne wyposażono w nowoczesne optoelektroniczne systemy nadzoru do obserwacji terenu w dzień i w nocy. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln zł.

„Wzmocnienie ochrony granicy państwowej” to jeden z głównych celów Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, w którym uczestniczy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. W ramach programu, na wszystkich podkarpackich przejściach granicznych, tj. w Budomierzu, Korczowej, Medyce i Krościenku zamontowano nowoczesne kamery do obserwacji terenu w dzień i w nocy.

Dzięki kamerom, możliwe będzie lepsze zabezpieczenie przejść granicznych i terenów przyległych. Pomogą one również wykryciu ewentualnych prób nielegalnego przekroczenia granicy oraz przemytu towarów.

Łączna wartość inwestycji, finansowanej w większość z funduszy unijnych, to prawie 1,5 mln złotych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Okoliczności obu tych wypadków wyjasniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia,  Ministerstwa Zdrowia potwierdziło 1257 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 11 osób.

Podkarpacie

Wjechała w pieszych na chodniku. Prawdopodobnie zasnęła za kierownicą

ŁAŃCUT. 41-letnia mieszkanka Łańcuta wjechała samochodem w pieszych idących chodnikiem. Kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. W zdarzeniu ucierpiał 14-chłopiec, który trafił do szpitala.

Podkarpacie

Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

Pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternaste emerytury - poinformowała w czwartek prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim odnotowano 1315 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu. Utonęło dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. 43-latek i 22-latek to kolejne ofiary letniego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W piątek termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

Podkarpacie

Uwaga na oszustów! ZUS apeluje do seniorów w sprawie 14. emerytur

PODKARPACIE. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują „załatwienie” 14. emerytury.

Reklama