Rzeszów - Niedziela, 19.10.2025
Reklama

Nowy blok operacyjny i lądowisko w dębickim szpitalu. Zakończono inwestycje o wartości 18,5 mln zł

Dodano: 01.03.2019 r.

fot. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
DĘBICA. W ramach projektu, wycenionego na 18,5 mln zł, powstał nowy blok operacyjny wraz z centralną sterylizacją i lądowiskiem dla helikopterów.

Rozbudowa szpitala rozpoczęła się jeszcze w 2017 roku. Celem projektu pn. „Budowa i przebudowa istniejącego budynku szpitala wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń dla potrzeb centralnej sterylizacji, stacji dezynfekcji łóżek i bloku operacyjnego” było zwiększenie dostępności i jakości usług zdrowotnych dla lokalnego społeczeństwa.

W praktyce, w ramach zadania została wykonana rozbiórka istniejącego budynku, w którym znajduje się pralnia i kuchnia, wykonano budynek trzykondygnacyjny z wyniesionym lądowiskiem dla helikopterów. W pomieszczeniach piwnic zostały zlokalizowane pomieszczenia stacji mycia i dezynfekcji łóżek, na parterze zlokalizowano pomieszczenia bloku operacyjnego.

Dodatkowo na kondygnacji I piętra będą zlokalizowane pomieszczenia centralnej sterylizacji. Budynek został wyposażony w instalację wentylacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną, instalację gazów medycznych, instalację niskoprądową. Inwestycja została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kompletnie pijana matka przywiozła autem dziecko do przedszkola

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miała 34-latka, która przywiozła samochodem swoją 5-letnią córkę do przedszkola. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który natychmiast zareagował i uniemożliwił nieodpowiedzialnej kobiecie dalszą jazdę. Grozi jej...

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Jarosław Janeczko ponownie objął funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła mu powołanie na pięcioletnią kadencję.

Podkarpacie

Na obwodnicy Stalowej Woli wywróciła się cysterna, wycieka paliwo. Utrudnienia potrwają kilka godzin

STALOWA WOLA. Przed godz. 11:00 na drodze krajowej nr 77 w Stalowej Woli przewróciła się cysterna. Na miejscu pracują służby. Droga jest całkowicie zablokowana.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na DK73 w Kołaczycach

PODKARPACIE. Dziś we wczesnych godzinach porannych na odcinku drogi krajowej nr 73 Pilzno - Jasło doszło do tragicznego wypadku. Samochód ciężarowy potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie A4 w Woli Dalszej. Samochód wypadł z drogi

Do wypadku doszło około godz. 7:30 na odcinku autostrady A4 pomiędzy Łańcutem a Przeworskiem, na wysokości Woli Dalszej. Ranne zostały dwie osoby.

Podkarpacie

Wypadek na DK 73 w Brzostku. Wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. Trzy pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Brzostek w powiecie dębickim. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Nowoczesne autobusy wożą już pasażerów na liniach MKS [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. 23 nowoczesne autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym zasiliły tabor Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”. Część nowych pojazdów wyjechało już w trasy.

Reklama